Maja Sajovic je na prvi letošnji tekmi na Grobniku osvojila prvo mesto, motivacije za nov odličen dosežek pa ji ne manjka tudi pred domačimi navijači.

Dokazati se želijo še doma

Od danes do nedelje bo na letališču v Lescah potekalo tekmovanje svetovnega pokala v padalskih skokih na cilj, na njem pa se želijo dokazati tudi domači tekmovalci.

Lesce – Letošnja sezona svetovnega pokala v padalskih skokih na cilj se je za naše reprezentante začela zelo dobro, saj so že na prvi tekmi pred dvema tednoma na letališču Grobnik pri Reki trikrat stali na zmagovalnem odru.

Najzadovoljnejša je bila po koncu tekmovanja Kranjčanka Maja Sajovic, ki je osvojila prvo mesto in s tem napovedala uspešno novo sezono. »Z zmago na Reki sem bila zadovoljna, ne pa povsem z zadnjim skokom, ki ga v odličnih razmerah nisem izvedla, kot bi ga morala. Doma bo še precej težje, toda izkušenj je precej, vemo, kakšne pasti nas čakajo, in na vse skupaj smo dobro pripravljeni. Vsekakor je potrebna za vsak skok visoka koncentracija, motiva za visoka mesta pa na domačem tekmovanju nikoli ne manjka,« pred domačo tekmo pravi Maja.

Stopničk se je na uvodu v sezono veselil še Senad Salkič, ki je osvojil drugo mesto, z ekipo Elan pa se je veselil tretjega mesta. »Na uvodnem tekmovanju se nam je pripetila napaka, zato smo nekoliko zaostali, a navkljub temu smo se uspeli uvrstiti na stopničke, kar je bil naš cilj. Domače tekmovanje je za nas vselej nekaj posebnega. Teren in razmere poznamo, je pa vselej prisotne malce nervoze pred začetkom, saj doma želimo poseči po najvišjih mestih. Konkurenca bo v Lescah še močnejša kot na Reki, a to je za nas še večji motiv. Kot vedno si želimo konstantnih skokov brez velikih nihanj, upamo tudi na ugodne vremenske razmere. Upamo, da si bo tekmovanje ogledalo čim več gledalcev,« pravi Senad Salkič.

Po včerajšnjem treningu se bo današnji tekmovalni spored začel ob 8. uri, prav tako bo tekma na sporedu jutri med 8. in 20. uro, v nedeljo pa naj bi se končala do 15. ure.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / ponedeljek, 24. junij 2019 / 08:27

Višje cene položnic za komunalo

Kranj – Kranjski mestni svetniki so na junijski seji govorili o osnutku odloka o ustanovitvi in organiziranju podjetja Komunala Kranj, nato pa so potrdili nove cene storitev odvajanja in čiščenja o...

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 4. januar 2021 / 00:32

Nižje kazni za prehitro vožnjo

Vlada je prejšnji teden potrdila predlog sprememb in dopolnitev zakona o pravilih cestnega prometa, s katerimi med drugim občutno znižuje kazni za prekoračitev hitrosti.

Kronika / ponedeljek, 4. januar 2021 / 00:29

Z avtom po smučišču

Kranjska Gora – Gorenjski policisti so v nedeljo obravnavali primera objestne vožnje z avtomobilom. V Kranjski Gori se je nekdo z osebnim vozilom vozil po vznožju zaprtega smučišča. Postopek poteka...

Gospodarstvo / ponedeljek, 4. januar 2021 / 00:28

Pridelava in skladiščenje zelenjave

Jesenice – Oddelek za kmetijsko svetovanje pri Kmetijsko gozdarskem zavodu (KGZ) Kranj pripravlja v četrtek, 7. januarja, ob pol desetih dopoldne predavanje z naslovom Pridelava in skladiščenje zel...

Šport / ponedeljek, 4. januar 2021 / 00:25

Gorenjski obračun Kamničanom

Tik pred prazniki sta se na zaostali tekmi Sportklub prve odbojkarske lige za moške pomerili ekipi Hiša na kolesih Triglav in Calcit Volley, v dvorani na Planini pa so slavili gostje.

Zanimivosti / ponedeljek, 4. januar 2021 / 00:24

V mehurčku dobre volje, miru in zdravja

Bolnišnični klovni iz Društva Rdeči noski v času koronarazmer otroke v bolnišnicah in stanovalce domov za starejše obiskujejo v parkih, pod balkoni in okni pa tudi na zaslonih. Čeprav se vse dogaja na...