Odpuščanja na dveh radiih
Čeprav je lastnik družbe Infonet Media Leo Oblak še februarja zagotavljal, da bodo obdržali vse zaposlene na Radiu Triglav, so se odpuščanja že začela. Podobno je na Radiu Kranj.
Tako Radio Triglav kot Radio Kranj pod novim lastnikom poslujeta bolje kot prej. Radio Kranj je leta 2015 ustvaril 500 evrov dobička, leto prej pa 140.000 evrov izgube. Radio Triglav je namesto 49.000 evrov izgube iz leta 2014 lani ustvaril 6500 evrov izgube, je povedal Leo Oblak.
Jesenice – »V petek, ko sem bila v službi na radiu zadnji dan pred načrtovanim dopustom, je prišla kadrovnica z Infoneta in mi izročila odpoved delovnega razmerja iz poslovnih razlogov. Ukinja se delovno mesto poročevalke,« je sporočila Branka Jurhar, dolgoletna sodelavka Radia Triglav. Kot je povedala, je na Radiu Triglav delala od leta 1997, in sicer kot voditeljica programa, pripravljala in urejala je novice in poročala s terena. Podobna usoda naj bi doletela tudi tri tonske tehnike, ki so z radiem sodelovali kot pogodbeni sodelavci, ter nekaj dolgoletnih zunanjih sodelavcev. Vse to so poteze novih lastnikov radia, to je družbe Infonet Media v lasti Lea Oblaka, ki je večinski delež v Radiu Triglav kupila v začetku leta. Leo Oblak je takrat vizijo razvoja priljubljenega jeseniškega radia predstavljal tudi jeseniškim občinskim svetnikom (Občina Jesenice je namreč obdržala 5,5-odstotni lastniški delež v radiu). Zatrdil jim je, da bodo obdržali vse zaposlene. Kot je povedala Jurharjeva, naj bi bila v odpovednem razmerju tudi dva zaposlena z Radia Kranj, ki ga je družba Infonet Media kupila pred Radiem Triglav.
Vprašanja, zakaj je prišlo do odpuščanj in ali je prelomil dano besedo, da odpuščanj (vsaj na Radiu Triglav) ne bo, smo postavili tudi Leu Oblaku. Odpuščanja je potrdil, kot je povedal, pa je razlog v tem, da je ministrstvo za kulturo tako Radiu Kranj kot Radiu Triglav skoraj razpolovilo sredstva. »Povedal sem, da do odpuščanj ne bo prišlo pod pogojem, da bodo sredstva, ki jih radijski postaji namenja ministrstvo za kulturo, ostala na enaki ravni. Zavedal sem se namreč, da bo celo ob nespremenjeni višini državnih sredstev potrebna znatna finančna pomoč z naše strani. Če je kdo prelomil obljubo, je to ministrstvo za kulturo, ki javno poudarja, da podpira lokalne medije, potem pa jim za polovico zmanjša sredstva. Na Radiu Kranj s 3000 evri, kolikor jih prispeva ministrstvo, žal ne moremo pokriti stroškov za sedem zaposlenih in dvanajst zunanjih sodelavcev,« je dejal Oblak. Na vprašanje, ali nameravajo odpustiti še več sodelavcev, pa je odgovoril: »Vse je odvisno od tega, za koliko bo ministrstvo za kulturo še zmanjšalo svoja sredstva, in od dodatnih stroškov, ki jih prinaša nova, za radijske postaje administrativno zelo zapletena medijska zakonodaja.«