Tudi o avtobusni postaji
Na jutrišnji seji kranjskega mestnega sveta bodo predstavniki Državljanske pobude za ohranitev zdravega življenjskega okolja Zlato polje predstavili svoje pomisleke glede načrtovane gradnje novega avtobusnega terminala.
Kranjski svetniki v prvem branju na januarski seji že sprejeli Odlok o občinskem podrobnem prostorskem načrtu Avtobusni terminal.
Kranj – Deset točk dnevnega reda ima jutrišnja seja sveta Mestne občine Kranj, na predlog svetnika Janeza Černeta pa se bodo vsi skupaj seznanili s stališči, ki jih bo predstavila tako imenovana Državljanska pobuda za ohranitev zdravega življenjskega okolja Zlato polje, ki je proti gradnji novega avtobusnega terminala, kot je predviden v Občinskem podrobnem prostorskem načrtu (OPPN). Čeprav so se predstavniki konec januarja sestali z uredniki Urada za okolje in prostor in nekaterimi projektanti namreč pravijo, da jih predstavitev projekta ni prepričala, pač pa se jim je postavilo še več vprašanj.
»Poudarjamo, da ne nasprotujemo sprejemu OPPN v celoti, temveč, kot smo že opisali v pripombah ob javni razgrnitvi, nasprotujemo umestitvi avtobusnega terminala na to področje in novi povezovalni cesti med Levstikovo in Nazorjevo ulico,« pravijo člani državljanske pobude, ki odgovornim na občini in načrtovalcem projekta očitajo, da bosta cesta in avtobusni terminal povzročila še več onesnaženosti zraka in hrupa. Ne strinjajo se, da bi bil nov terminal postavljen tik ob Osnovni šoli Franceta Prešerna, kar bi povzročalo tudi izgubo zelene površine, prav tako pa se bojijo, da se bo pretočnost prometa poslabšala in ne izboljšala, kar sicer zagotavljajo projektanti. Člani državljanske pobude pravijo, da so bili pri pripravi projekta slabo obveščeni, njihovo mnenje oziroma pripombe pa niso bile upoštevane. Opozarjajo tudi na dejstvo, da so nekatere stanovanjske zgradbe stare, temelji in stene pokajo, več prometa pa bi pomenilo poslabšanje sedanjega stanja.
Na Uradu za okolje in prostor na kranjski občini so na pripombe Državljanske pobude za ohranitev zdravega življenjskega okolja Zlato polje pripravili pojasnila, s katerimi bodo tako prebivalce Zlatega polja kot svetnike skušali prepričati, da je bila lokacija določena po predpisanem postopku z občinskim prostorskim načrtom, načrt novega avtobusnega terminala pa strokovno premišljena rešitev, ki bo dolgoročno zmanjšala hrup in promet.