Prvo Lotovo letalo je bilo deležno vodnega krsta. / Foto: Gorazd Kavčič

Z Brnika spet leti poljski prevoznik

Zgornji Brnik – V torek je po skoraj desetih letih z Brnika proti Varšavi znova poletelo letalo poljskega prevoznika Lot, ki bo slovensko in poljsko prestolnico povezoval s šestimi leti na teden. »Ocenjujemo, da bo z njim potovalo približno 30 tisoč potnikov na leto. Lot bo pomembno dopolnil ponudbo letov z našega letališča in ga zaradi dobrih povezav še bolj približal evropskim destinacijam ter Severni Ameriki. Za konkurenčnost našega letališča je to pomembno, saj je povpraševanje po letih v mesta, kot sta denimo New York ali Čikago, veliko,« je ob Lotovem prvem letu poudaril vodja službe letalskih storitev na Aerodromu Ljubljana Janez Krašnja. Direktor korporativnega komuniciranja v Lotu Adrian Kubicki pa je dejal, da bodo z odprtjem povezave prek tega dela Evrope potnikom zagotovili najboljše povezave do destinacij po vsem svetu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Žirovnica / ponedeljek, 28. junij 2010 / 07:00

Ne bodo se zadolžili

Žirovnica - Žirovniški občinski svetniki so na zadnji seji sprejeli prvi rebalans proračuna. »Ta je bil potreben zaradi razporeditve lanskega presežka v višini več kot 2,1 milijo...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / torek, 27. julij 2010 / 07:00

Zvezdica poje o ljubezni

Na tekmovanjih za različne miss največkrat naletimo na Štajerke, na avdicijah za filme ravno tako prednjačijo štajerska imena, zadnje čase pa se med mlajšimi na glasbeni sceni pojavljajo tudi Gorenjke...

GG Plus / torek, 27. julij 2010 / 07:00

Nekdanja košarkarica

Jeleno Justin bralci Gorenjskega glasa poznate predvsem kot ljubiteljico gora, ukvarja pa se tudi z drugimi športi.

Zanimivosti / torek, 27. julij 2010 / 07:00

Raje na stojnico kot v smeti

Kljub kislemu vremenu je na Glavnem trgu v Kranju minulo soboto potekal prav poseben sejem, kjer je vsak podaril, kar je želel, in brezplačno odnesel, kar je potreboval.

Nasveti / torek, 27. julij 2010 / 07:00

Avče

Nepozaben dopust v Posočju (1)

Šport / torek, 27. julij 2010 / 07:00

V Barceloni tudi Gorenjci

Danes se v Barceloni začenja člansko evropsko prvenstvo v atletiki, na njem pa bodo nastopili tudi Gorenjci: Matic Osovnikar, Rožle Prezelj, Tina Murn in Anton Kosmač.