
Slavili so po podaljšku
Hokejisti SIJ Acroni Jesenice so šele po podaljšku strli odpor avstrijskih tekmecev ekipe Die Adler Stadtwerke Kitzbühel ter si v Internacionalni hokejski ligi priborili drugo četrtfinalno zmago.
Jesenice – V torek in sredo so hokejisti v INL odigrali tretje tekme četrtfinala, ki se igra na štiri zmage. Že v torek so hokejisti Celja gostovali v Lustenauu in izgubili po streljanju kazenskih strelov s 4 : 3. Lustenau v zmagah vodi s 3 : 0.
Do nove zmage pa so na Jesenicah veliko težje, kot je bilo pričakovati, prišli hokejisti ekipe SIJ Acroni Jesenice, ki so odpor Kitzbühla strli šele v podaljšku, ko je po treh minutah in pol zadel Shene Hofferman in postavil rezultat 3 : 2 (0 : 1, 1 : 0, 1 : 1). Med strelce sta se vpisala še Matevž Erman in Sašo Rajsar. Jeseničani so tako v zmagah povedli z 2 : 1, naslednjo, četrto tekmo pa bodo igrali že soboto v Kitzbühlu.
V začetku tedna so odigrali tudi tekmi članskega hokejskega državnega prvenstva. Hokejisti kranjskega Triglava so gostovali v Zalogu, kjer so kljub dobri igri doživeli poraz. Playboy Slavija je slavila z 2 : 1. Po uvodni tretjini, ki se je končala brez zadetkov, so hokejisti Playboy Slavije v drugi tretjini izkoristili številčno premoč na ledu, ko sta bila izključena Triglavova branilca Luka Logar in Miha Ahačič in je prednost dveh igralcev izkoristil Borna Šilovič. V nadaljevanju so Kranjčani napadali, a športne sreče ni bilo na njihovi strani. V 49. minuti srečanja je moral po ploščico v gol še drugič sicer odlični Kristjan Šenk, ki je zbral kar 39 obramb. V 58. minuti je prednost igralca več na ledu izkoristil Luka Logar in postavil končni izid tekme.
Na Bledu je bil gorenjski obračun, v katerem so visoko zmago dosegli hokejist SIJ Acroni Jesenic. Bled so premagali s kar 0 : 13. Štirikrat se je med strelce vpisal Miha Pesjak, dvakrat Luka Tosič in Sašo Rajsar, po enkrat pa še Marko Tarman, Andrej Židan, Gašper Glavič, Denis Rakovič in Aivaras Bendzius.
Jutri sta na sporedu še dve zadnji tekmi ligaškega dela. V Ledeni dvorani Zlato polje se bodo na tekmi, ki se bo začela ob 19.15, pomerili hokejisti kranjskega Triglava in MK Bleda. Če si Kranjčani v četrtfinalu, v katerem bo njihov nasprotnik Playboy Slavija, želijo izboriti prednost domačega igrišča, morajo zmagati, saj bi jih v nasprotnem Playboy Slavija na tekmovalni lestvici premagala. Ne gre namreč verjeti, da bi bil jutri Maribor boljši od njih. Vrstni red pred jutrišnjima tekmama je: 1. Sij Acroni Jesenice (32), 2. Celje (22), 3. Triglav (15), 4. Playboy Slavija (14), 5. MK Bled (8) in 6. Maribor (2).