Odbojkar Jan Kozamernik, alpska smučarka Tina Maze in smučarski skakalec Peter Prevc so prevzeli priznanja za najboljše športnike v Sloveniji. / Foto: Gorazd Kavčič

Mirno in odločno naprej

Tako pravi smučarski skakalec iz Dolenje vasi v Selški dolini Peter Prevc, ki je na torkovi prireditvi v Cankarjevem domu prejel priznanje za najboljšega športnika leta. Naslov najboljše med športnicami si je zaslužila Tina Maze, priznanje za najboljšo ekipo pa je dobila slovenska moška odbojkarska reprezentanca.

Ljubljana – »Želim si skakati mirno in odločno, to pa bo pomenilo tudi veliko dobrih skokov. Če sem samozavesten, so tudi rezultati boljši in pridejo tudi uspehi,« je ob čestitkah za tretji zaporedni naslov najboljšega slovenskega športnika za Gorenjski glas povedal Peter Prevc.

»Zame jo to novo lepo priznanje, ki ste mi ga podelili športni novinarji. Vem, da je pri nas res veliko odličnih športnikov, od Filipa Flisarja do Žana Koširja in vseh drugih, zato sem vesel, da sem si ga spet zaslužil,« je še dodal član kranjskega Triglava, ki je z reprezentanco nato še v sredo odpotoval proti Rusiji, saj smučarje skakalce nove tekme v Nizhny Tagilu čakajo že ta konec tedna.

Z novo sezono ta konec tedna v italijanskih Dolomitih začenjajo tudi najboljši alpski deskarji, med njimi pa ne bo Žana Koširja, ki je na prireditvi Športnik leta prejel priznanje za tretje mesto. »Minula sezona je bila zame res uspešna, ker sem še vedno poškodovan, pa žal ne bom nastopil na prvih tekmah. Upam, da bom pripravljen do domače tekme januarja na Rogli,« je povedal Tržičan.

Drugo mesto v moški konkurenci je v glasovanju za športnika leta zasedel biatlonec Jakov Fak.

V ženski konkurenci je priznanje za najboljšo športnico leta prejela smučarka Tina Maze, drugo mesto je osvojila judoistka Tina Trstenjak, tretje pa športna plezalka Mina Markovič.

Z veliko prednostjo je pri glasovanju za najboljšo slovensko ekipo leta zmagala odbojkarska reprezentanca Slovenije.

Na prireditvi v Cankarjevem domu so priznanja dobili tudi športniki, ki so se letos poslovili od tekmovalne kariere. Med njimi je bila tudi namiznoteniška igralka Mateja Pintar iz Praprotnega v Selški dolini, ki je priznanje za najbolj obetavnega mladega športnika izročila motokrosistu Timu Gajserju.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / sreda, 22. junij 2011 / 07:00

Pobuda čebelarjev za zajtrk z domačo hrano

Brdo pri Lukovici - V Čebelarski zvezi Slovenije so dali pobudo, da bi tretji petek v novembru otrokom v vrtcih postregli za zajtrk izključno pridelke in izdelke slovenskega izvo...

Objavljeno na isti dan


Kronika / nedelja, 4. november 2012 / 07:00

Bo moralo sojenje potekati v najeti dvorani?

Največja obravnavna dvorana v kranjski sodni stavbi je najverjetneje premajhna za neovirano izvedbo kazenskega postopka zoper 25 domnevnih članov hudodelske združbe, ki naj bi z drogo in orožjem trgov...

GG Plus / nedelja, 4. november 2012 / 07:00

Slovenski potencial je les, le izkoristiti ga moramo

"Energetske sanacije so pametne investicije. Z njimi lahko zaženemo del gradbeništva, investicije pa po obnovi prinašajo prihranke. V EU za takšne obnove načrtujejo po petdeset milijard evrov na leto,...

Železniki / nedelja, 4. november 2012 / 07:00

Turistično društvo vodi Tomaž Weiffenbach

Železniki - Na nedavnem volilnem občnem zboru Turističnega društva Železniki so za novega predsednika izvolili Tomaža Weiffenbacha. Ta je bil tri mandate član upravnega odbora in...

Zanimivosti / nedelja, 4. november 2012 / 07:00

Svetlobo uporabljajmo smotrno

O življenjski pomembnosti tako svetlobe kot teme ter o smotrnem ravnanju pri umetnem osvetljevanju je v Info središču TNP Triglavska roža na Bledu pred nedavnim predavala biologinja Alenka Petrinjak....

Škofja Loka / nedelja, 4. november 2012 / 07:00

Manj gneče za paciente

Pri Zdravstvenem domu Škofja Loka so odprli parkirišče za zaposlene in najemnike, tako da bo na dosedanjem več prostora za paciente.