Obdolženi Dejan Pejić

Ne čuti se krivega za smrt Tržičana

Tržičan Dejan Pejić ni priznal krivde, da je Rajka Foliča tako močno udaril v glavo, da je zaradi poškodb kasneje umrl. Obramba navaja, da je obdolženčeva bolezen vplivala na njegovo prištevnost.

Kranj – Triintridesetletni Tržičan Dejan Pejić na sredinem predobravnavnem naroku na kranjskem okrožnem sodišču ni priznal krivde za povzročitev posebno hude telesne poškodbe, zaradi katere je 2. julija v Tržiču umrl 40-letni domačin Rajko Folič, za kar mu grozi do petnajst let zapora.

Kot so ob vložitvi kazenske ovadbe navedli kriminalisti, naj bi Pejić na stopnišču večstanovanjskega objekta v Tržiču tako hudo pretepel Foliča, da je ta zaradi hudih poškodb umrl na kraju dogodka. Za Foliča naj bi bil usoden Pejićev udarec v glavo. Obdolženi je po dejanju pobegnil, a so ga policisti kmalu izsledili in prijeli. Kriminalisti so tedaj Pejića ovadili tudi zaradi povzročitve lahke telesne poškodbe, ker naj bi Foliča dan pred usodnim dejanjem porezal po vratu. Slednje dejanje je tožilstvo kasneje prekvalificiralo v kaznivo dejanje grožnje, ki pa ga je obdolženi v sredo prav tako zanikal.

Sodnica Milena Turk začetka glavne obravnave še ni razpisala, saj čaka na pravnomočnost sklepa glede predloga obrambe o izločitvi dokazov. Pejićev zagovornik Jaka Šarabon je namreč predlagal, da iz dokaznega materiala izločijo dva telefonska prisluha, ki ju je policija posnela med izvajanjem posebnih ukrepov zoper neko drugo osebo v nekem drugem postopku, v omenjenih posnetih pogovorih pa naj bi prisluškovana oseba tretji osebi razlagala o prvem »incidentu« med obtoženim Pejićem in pokojnim Foličem. Odvetnik je opozoril, da gre za nezakonit dokaz, saj je po zakonu o kazenskem postopku izvajanje prisluhov kot dokaz dovoljeno le za kazniva dejanja, za katera je zagrožena kazen najmanj osem let zapora, za kaznivo dejanje grožnje, ki ga očitajo Pejiću, pa je zagroženo največ leto dni zapora. Tožilka Polona Košnjek je izločitvi ugovarjala, ker je po njenem treba gledati na obtožnico kot celoto.

Odvetnik je predlagal še postavitev sodnega izvedenca medicinske stroke s področja sladkornih bolezni, za katero boleha tudi obdolženi, ki naj bi ugotavljal morebiten vpliv težke sladkorne bolezni na prištevnost obdolženega v času kaznivega dejanja, o podrobnostih pa ni želel govoriti, dokler Pejić ne poda svojega zagovora.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / torek, 22. julij 2008 / 07:00

Impresionisti, sejalci slovenske samozavesti

Za razstavo Slovenski impresionisti in njihov čas 1890-1920 v Narodni galeriji v Ljubljani je precejšnje zanimanje. Nedeljska vodenja po razstavi tudi čez poletje.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / petek, 20. februar 2015 / 00:59

Štirideset let mož z dolgo brado

Že kar nekaj časa je, kar smo se za leto dni poslovili od treh dobrih decembrskih mož, in zdaj bolj čakamo, da pust prežene zimo. Ni pa tako dolgo nazaj, kar se je Valentin Nemec - Tina iz Podljubelja...

Gorenjska / petek, 20. februar 2015 / 00:57

Takoj zaposlijo dva pediatra

Osnovno zdravstvo Gorenjske je lansko poslovno leto zaključilo pozitivno. Tisto, kar skrbi Jožeta Veternika, direktorja tega javnega zavoda, je kritično pomanjkanje pediatrov, tudi pomanjkanje družins...

Avtomobilizem / petek, 20. februar 2015 / 00:56

Vladar slabih cest

Če se ceste ne prilagajajo nam, se dajmo mi njim.

Avtomobilizem / petek, 20. februar 2015 / 00:55

Službeno vozilo za zabavo

Prevozno sredstvo, ki ga ne potrebujejo le urejevalci smučišč.

Kronika / petek, 20. februar 2015 / 00:50

Ropar bo šel na zdravljenje

Kranjsko sodišče je 26-letnega Roka Mežnariča zaradi ugotovljene neprištevnosti pri njegovem poskusu ropa poslalo na obvezno psihiatrično zdravljenje.