Izdali so knjigo
Izšla je pripovedka z ilustracijami otrok Kako je nastalo naše mesto Tržič, ki so jo predstavili na prireditvi Kako nam v Tržiču zadiši po starih časih.
Prireditev na igrišču Vrtca Tržič, enote Deteljica, Kako nam v Tržiču zadiši po starih časih je sovpadala z odprtjem Dnevov evropske kulturne dediščine v petek. Kulturni program so pripravili otroci iz enot Deteljica, Palček in Križe pod vodstvom strokovnih delavcev. Povezali so se tudi medgeneracijsko in medse povabili stanovalce Doma Petra Uzarja Tržič pod vodstvom Marjete Šumi. Njihov Žoga band in otroci iz vrtca so skupaj zapeli in zaigrali Kekčevo pesem in otroci bi pesmico ponavljali še in še ... Ob tej priložnosti so otrokom podarili knjigo Kako je nastalo naše mesto Tržič. Knjiga je prav posebna, saj je triindvajset štiri- in petletnikov iz lanskoletne skupine Medvedki enote Deteljica narisalo 23 ilustracij za knjigo pod vodstvom vzgojiteljic Milene Hostnik in Ane Marije Kuhelj. »Zgodba o nastanku Tržiča je že zapisana, preoblekli smo jo in osvežili ter dodali neponovljive ilustracije otrok,« je povedala Hostnikova in dodala: »Otrokom je zgodba 'zlezla pod kožo'. Vsak si je izbral svoj del zgodbe in jo po svoje upodobil. Nastale so prave umetnine, ki smo jih postavili na razstavo. Starši so bili navdušeni, otroci pa zelo ponosni na svoje aktivno in ustvarjalno delo. In takrat me je prešinilo: 'Zakaj ne bi izdali knjige, ki bi bila naša, tržiška, otroška?'« Mladi ilustrator Rok je bil najbolj navdušen nad skalo, ki se je v zgodbi utrgala s hriba in pridrvela nad bežečega zmaja, ilustratorja Luka je prav tako najbolj pritegnil zmaj, da ga je narisal. Izdajo knjige so omogočili Vrtec Tržič, Občina Tržič in Eva Remškar.
Petkovega popoldneva pa še ni bilo konec, saj so v nadaljevanju pripravili ustvarjalnice na temo kulturne dediščine Tržiča. Otroci in njihovi starši, dedki in babice so lahko preizkusili, kako se naredi čevelj, lahko so izdelovali gregorčke, poslikali panjske končnice ali pa si izbrali lesni kotiček ali kotiček z glino.