Ravnateljica Emilija Kavčič, predsednik sveta KS Lesce Jože Mlinarič in radovljiški župan Ciril Globočnik v petek na slovesnosti ob zaključku energetske sanacije Osnovne šole Frana Saleškega Finžgarja v Lescah / Foto: Gorazd Kavčič

Zaključili energetsko obnovo

Prejšnji petek zaključek energetske sanacije osnovne šole v Lescah, konec tedna slovesnost tudi v Podružnični šoli Begunje. Občina Radovljica za energetsko sanacijo šol iz kohezijskega sklada pridobila že dva milijona evrov.

Lesce – S krajšo slovesnostjo so v petek v Lescah obeležili zaključek energetske sanacije tamkajšnje Osnovne šole Frana Saleškega Finžgarja.

Sanacijo leta 1931 zgrajene šole je Občina Radovljica začela že lani in jo zaključila letos poleti. Za toplotno izolacijo fasade in strehe ter zamenjavo stavbnega pohištva so v dveh letih namenili kar 838 tisoč evrov; pretežni del, 85 odstotkov, upravičenih stroškov občini sofinancira kohezijski sklad.

Kot je poudarila ravnateljica leške osnovne šole Emilija Kavčič, se število učencev, ki obiskujejo OŠ F. S. Finžgarja, v zadnjih letih povečuje – letos jih je 368 – zato je še posebno zadovoljna, da se z obnovo izboljšujejo pogoji za delo, prav tako kot tudi pogoji za delo zaposlenih v šoli.

Občina Radovljica sicer izvaja projekte izboljšanja energetske učinkovitosti stavb v svoji lasti v sklopu lokalnega energetskega koncepta. Za njihovo izvedbo v obdobju 2013–2015 je na dveh razpisih ministrstva za infrastrukturo iz kohezijskega sklada pridobila približno dva milijona evrov. V tem okviru sta bili letos končani obnovi leške in begunjske osnovne šole, ki so jo letos poleti prav tako kot v Lescah toplotno izolirali z novo fasado; slovesnost ob zaključku del v podružnični šoli v Begunjah bo v petek. Sicer pa so v občini Radovljica, kjer delujejo štiri osnovne šole in še štiri podružnične, med pravkar končanimi šolskimi počitnicami opravili tudi precej vzdrževalnih del. Tako so v leški šoli in OŠ Antona Janše obnovili sanitarije, na Podružnični šoli Ljubno pa bodo še pred zimo uredili kotlovnico na lesno biomaso. Za obnove in investicijsko vzdrževanje šol Občina Radovljica sicer letos namenja skoraj osemsto tisoč evrov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / torek, 22. junij 2021 / 14:17

Tanja odgovarja

Rada prebiram vašo rubriko in bi tudi jaz kaj rada izvedela. Se mi obeta sprememba financ in kaj kaže glede zdravja? Zanima me tudi za hčerino prihodnost, zdravje, služba in družina. Hvala...

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Namesto malice topli napitki

Pri uvajanju brezplačnega toplega obroka za dijake pri ministrstvu za šolstvo in šport ne pričakujejo večjih težav. Dijaška prehrana je naložba v zdravje.

Kronika / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Nesreče

Trčenje usodno za kolesarko Žirovnica - V petek se je nekaj minut pred osmo zjutraj na regionalni cesti v Žirovnici zgodila prometna nesreča, v kateri...

Kamnik / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Podgorci zgled drugim

Po neštetih urah prostovoljnega dela je Športni park Podgorje tudi uradno odprt.

Gorenjska / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Dodaten denar za pomoč prizadetim v neurju

Ljubljana - Vlada je na četrtkovi seji dodelila občinam za odpravo posledic avgustovskega neurja, močnega vetra in toče dodatnih 966.845 evrov, od tega 686.205 evrov za neurje 15...

Kranj / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Pili so "čajček dobre volje"

Na prvi šolski dan je v podružnični šoli Podblica vladalo bolj sproščeno vzdušje, včeraj pa so začeli pouk.