Brošure o duševnem zdravju
Vsa gospodinjstva na Zgornjem Gorenjskem so prejela brošure o pomenu duševnega zdravja. Pod okriljem projekta Anima Sana delujejo že štiri brezplačne psihoterapevtske svetovalnice.
Jesenice – Na Zgornjem Gorenjskem poteka projekt Anima Sana, ki je namenjen krepitvi duševnega zdravja. V njegovem sklopu na tem področju delujejo štiri brezplačne psihoterapevtske svetovalnice, in sicer na Jesenicah, v Kranjski Gori, v Lescah in v Bohinjski Bistrici.
Kot je povedala vodja projekta Urška Železnikar, so pred kratkim pripravili tudi brošuro, s katero želijo čim širši krog občanov opozoriti na problematiko duševnega zdravja. Brošuro so konec avgusta v svoje nabiralnike prejela vsa gospodinjstva na Zgornjem Gorenjskem. »V publikaciji smo na kratko pojasnili, kaj je duševno zdravje, katere so najpogostejše duševne motnje, kdaj in zakaj poiskati pomoč in na koga se posameznik lahko obrne. Na ta način želimo opozoriti, da duševno zdravje ni nekaj nepomembnega, temveč gre za pomemben dejavnik, ki vpliva tako na kakovost naših življenj kot tudi celotne družbe,« je povedala Železnikarjeva. Kot je dodala, bodo jeseni začeli tudi z izvedbo brezplačnih programov oziroma delavnic za širše ranljive ciljne skupine in strokovne delavce, ki so v stiku s temi skupinami.
Nosilec projekta je Razvojna agencija Zgornje Gorenjske, ki projekt izvaja v sodelovanju z društvom Pot svetlobe, Psihiatrično bolnišnico Begunje, Fakulteto za zdravstvo Jesenice in Skupnostjo centrov za socialno delo. Projekt je financiran iz Programa Norveškega finančnega mehanizma 2009–2014, del sredstev pa zagotavljajo tudi Občine Bled, Bohinj, Gorje, Kranjska Gora, Jesenice, Radovljica in Žirovnica.