Manca Špik / Foto: Tibor Golob

Manca odhaja v studio

»Veselo oznanjam, da se v petek po dolgem času zapiram v studio, kjer bo začela nastajati moja nova skladba! Presrečna sem!« je pevka Manca Špik prejšnji teden zapisala na Facebook in tako razkrila, da jo je po letu in pol spet preplavil ustvarjalni zagon.

Kot je povedala za TV okno, sta s prijateljem Raayem, ki je avtor njenih dveh največjih uspešnic Zvezala bi si krila in Baila baila baila, po dolgih letih ponovno našla skupno ustvarjalno noto in glasbeno kemijo, v katero spet popolnoma verjame: »Raay podpira moje avtorstvo, tako da bodo nove skladbe zagotovo nosile vsaj mojo avtorsko melodijo, mogoče pa tudi besedilo. Aranžmaje bom ponovno prepustila Raayu, ki je na tem področju zame najboljši!« Nove skladbe naj bi v dveh letih luč sveta ugledale tudi na zgoščenki.

Pred Manco je torej delovno poletje, a kot pravi, je tako pri njej že zadnjih deset let, česar pa je izredno vesela, saj ji nastopanje pomeni čisti užitek, sprostitev in nabiranje novih moči. »Mislim pa, da si bom vseeno uspela izboriti teden dni oddiha, če ne prej, pa v začetku septembra. Zelo si želim ponovno odkrivati lepote grških otokov, razveselil pa bi me tudi tudi krajši obisk kakšnega hrvaškega otoka.«

Povprašali smo jo še, kako se počuti na Obali, kamor jo je odpeljala ljubezen, in če pogreša rodno Gorenjsko. »Od doma sem se odselila že pri rosnih petnajstih letih. V Ljubljani sem živela osemnajst let in jo bom vedno imela rada, saj sem jo vzljubila prvi trenutek, ko sem stopila iz avtobusa. Tja se zaradi obveznosti vračam vsaj trikrat tedensko, tako da poskrbim, da dobim dozo mestnega utripa, ki ga v življenju nujno potrebujem. Po očetovi strani sem Primorka, tako da so mi primorski način življenja, razmišljanje, življenjski slog domači in so del mene. Na Obali se zelo navdušujem nad prelepo naravo. Pogosto se odpravim na sprehod ob morje ali v gozd, na polja, da res začutim primorski zrak in jod v njem. Narava je prav tako lepa kot na Bohinjski Beli, kjer sem 'zrasla gor', tako da se počutim kot doma. Svojo rodno Gorenjsko zelo pogrešam, saj se na žalost, zaradi prevelikega števila obveznosti, premalokrat vračam domov na obisk,« nam je še zaupala.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / sreda, 24. junij 2009 / 07:00

Odgovor na izjave Pinvesta

Podjetje Pinvest, ki je v lasti Erazma Pintarja, je objavilo svoj pogled na pozidavo zelenice ob bloku Mrakova 1. Dodajamo, da smo prizadeti stanovalci poleg napisanega in objavljenega v časopisih 20....

Objavljeno na isti dan


Splošno / ponedeljek, 28. april 2008 / 07:00

Nova spalnica v mansardi

V mansardi večje hiše smo mlademu paru uredili spalnico z delovnim kotičkom.

Splošno / ponedeljek, 28. april 2008 / 07:00

Čas je za klimatsko napravo

Na naše ugodje in delovno učinkovitost negativno vpliva tako premrzlo in presuho okolje kot tudi previsoka temperatura in vlaga, zato je prava izbira klimatske naprave zelo pomembna.

Splošno / ponedeljek, 28. april 2008 / 07:00

Investicija v osvežitev

Gradnja bazena pred domačo hišo ni več le oddaljen sen. Poleg različnih bazenov, ki jih ponujajo veliki trgovski centri, bi za "pravi" bazen odšteli okoli 2.000 evrov, za kvalitetnejše izvedbe pa prib...

Splošno / ponedeljek, 28. april 2008 / 07:00

Obisk starejših v domu CSS

Župnijski svet Trata Gorenja vas in Rdeči križ Gorenja vas so pred velikonočnimi prazniki skupaj pripravili obisk občanov gorenjevaško-poljanske občine, ki stanujejo v škofjeloškem Centru slepih...

Splošno / ponedeljek, 28. april 2008 / 07:00

Neskončne kombinacije

Čas je za letošnjo barvno kombinacijo rož za okna in balkone.