Pihalni orkester Lesce se je na tradicionalni prvomajski budnici ustavil tudi pri Janševih v Radovljici.

Pripravili tradicionalno prvomajsko budnico

Pihalni orkester Lesce se je tudi letos na praznični dan že navsezgodaj odpravil na pot po krajih in vaseh radovljiške in žirovniške občine ter prebivalcem pripravil tradicionalno prvomajsko budnico. Praznični 1. maj so zaključili s koncertom na Šobcu.

Radovljica – Prebivalce Radovljice in sosednje občine Žirovnica je v praznično jutro tudi letos popeljala budnica Pihalnega orkestra Lesce. Že ob 4.30 so se godbeniki zbrali v Lescah, kjer so zaigrali prvi sklop svojega tradicionalnega prazničnega programa, nato so pot nadaljevali skozi Begunje in po vaseh pod Stolom ter se malo čez deveto predstavili še v Radovljici.

Najprej so se ustavili na Triglavski cesti, kjer je nekdanji dolgoletni predsednik zbora Jože Janša povabil sosede, da se zberejo na njegovem vrtu in pokramljajo ob poslušanju prvomajskih skladb. Še preden je malo čez devet k Janševim prišla godba, so bližnje sosede pripravile, kar so prejšnji dan napekle, in postregle z domačimi jedmi. Vzdušje je bilo že na vrhuncu, ko je Bojan Frelih igral in pel znane melodije, domačini pa so se zbirali in kramljali med seboj. »Veseli smo bili, da smo se spet srečali, saj dandanes živimo le v krogu najbližjih, stiki s sosedi, bližnjimi in daljnimi, pa so bolj redki. Prvomajska budnica je tako na Triglavski cesti zbližala okoličane v prijeten praznični 1. maj, tako, da so ob igranju godbe celo zaplesali, čeprav vreme ni najbolj služilo,« sta zadovoljna zakonca Saša in Jože Janša. Da je bilo dopoldne še bolj domače, so v skupnem prostoru družno pogledali film Lucija, ki je bil leta 1965 posnet v Selški dolini, delno pa tudi v starem jedru Radovljice.

Godbeniki so se nato odpravili budnico zaigrat še pred dom dr. Janka Benedika, od koder so odšli v Mošnje, na Brezje, Črnivec in Otoče ter Ljubno. Pot so nadaljevali v Kropi, Kamni Gorici ter na Lancovem in prvomajsko budnico tradicionalno zaključili ob 14.20 s koncertom na Šobcu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Tretje mesto za Manco

Avstrijski Salzburg je konec tedna gostil turnir v karateju. Med tekmovalci iz 16 držav je nastopila tudi Kranjčanka Manca Urh, ki je nastopila v kategoriji U12. Manca je v katah...

Objavljeno na isti dan


Medvode / torek, 5. februar 2008 / 07:00

Proti Ljubljani še naprej v koloni

Navezovalna cesta Jeprca-Stanežiče-Brod je v Resoluciji o nacionalnem programu gradnje avtocest uvrščena v dodatni program, za katerega roki izvedbe niso točno določeni.

Prosti čas / torek, 5. februar 2008 / 07:00

Rebeka nič več druga

V nedeljskem superfinalu na Emi 08 smo lahko spremljali skupino Langa in Civili ter Rebeko Dremelj. Zmagala je temnolasa in energična Rebeka. Maja tako odhaja v Beograd, kjer bo Slovenijo zastopala na...

Avtomobilizem / torek, 5. februar 2008 / 07:00

Osvežitev legende

Lepotno in tehnično pomlajeni Jeep Grand Cherokee vstopa v tretje generacijsko obdobje.

Avtomobilizem / torek, 5. februar 2008 / 07:00

Proizvodni rekordi padajo

V tovarni francoske skupine PSA v španskem mestu Vigo se začenja proizvodnja novincev Citroëna Berlinga in Peugeota Partnerja.

Mularija / torek, 5. februar 2008 / 07:00

Marko Potrč med šolarji

V petek je osnovnošolce v Naklem obiskal televizijski voditelj Marko Potrč.