Milan Čadež

Državnim cestam slabo kaže

Za sanacijo dotrajanih državnih cest v občini Gorenja vas - Poljane ta čas ni predvidenih nobenih sredstev, po sestanku na republiški direkciji za infrastrukturo ugotavlja župan Milan Čadež, ki med drugim izpostavlja nujnost posodobitve ceste v novonastalo gospodarsko cono v Todražu.

Gorenja vas - Poljane – Na se­stanku z direktorjem direk­cije za infrastrukturo Sergijem Grmekom in njegovimi sodelavci sta župan Milan Čadež in poslanec državnega zbora Žan Mahnič opozorila na problematiko nekaterih cest v njihovi občini, ki so v pristojnosti države. Najpogostejši odgovor direkcije je bil, da za sanacijo oziroma nadaljevanje rekonstrukcij cest ta čas nimajo na voljo potrebnih sredstev.

Čadež in Mahnič sta med drugim izpostavila nujnost rekonstrukcije ceste, ki vodi v novonastalo gospodarsko cono v Todražu. »Je zelo poškodovana, na njej pa je veliko najšibkejših udeležencev v prometu: kolesarjev, pešcev in predvsem šolarjev,« je poudaril Čadež. A za to cesto, tako kot še za nekatere druge, ki bi bile potrebne obnove, so na direkciji dobili odgovor, da ta čas niso predvideli nobenih sredstev, razen če bi jih dodelili z rebalansom proračuna. Tako je tudi z uvozom za Dobje. Po županovih besedah bi bilo nujno zgraditi novega, saj je sedanji zelo strm in zato nevaren. »S tem uvozom bi rešili tudi dovoz otrok v šolo, da se ne bi križali pešpot v šolo in pot kombijev.« Kot pravi Čadež, bi bilo nujno nadaljevati še rekonstrukcijo dvokilometrskega odseka na cesti Trebija–Sovodenj ter ceste Gorenja vas–Poljane in Lučine–Suhi dol, zlasti na nevarnem odseku pri Križarju, ki je zelo ozek in nepregleden. Čadež in Mahnič sta izpostavila še plaz na Visokem, ki že dve leti miruje. »Predlagal sem umik semaforja in ponovno vzpostavitev normalnega prometa ali pa vsaj skrajšanje dolžine zapore na cesti, da bi posekali drevje ob Poljanski Sori. S tem bi dosegli bistveno boljšo vidljivost in bi lahko vzpostavili prednostno smer vožnje,« je pojasnil župan. Na direkciji so obljubili, da bodo preverili stanje plazu na terenu in sporočili odločitev.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / / 23:02

Pogoji za razglasitev naravne nesreče

Zavod za gozdove Slovenije ugotavlja, da so zaradi škode, ki so jo v gozdovih povzročile naravne ujme in podlubniki, izpolnjeni pogoji za razglasitev naravne nesreče.

Objavljeno na isti dan


Splošno / sreda, 19. marec 2008 / 07:00

Uspehi gasilcev so odlični

Predsednik PGD Preddvor Ciril Zupin je na volilnem občnem zboru v mesecu februarju predal mesto predsednika Marku Bohincu. Franci Dolinšek pa je prevzel poveljniško mesto od Branka Koširja.

Splošno / sreda, 19. marec 2008 / 07:00

Dogovorjena pravila obnašanja na kmetijskih zemljiščih

Vzpodbudno pismo Zavoda za gozdove nas seznanja s pravili obnašanja lovcev na kmetijskih zemljiščih.

Preddvor / sreda, 19. marec 2008 / 07:00

S kresničkami smo (pre)vidnejši

Preddvorska šola in občinski svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu (SPV) sta tudi letos pripravila skupno preventivno akcijo.

Splošno / sreda, 19. marec 2008 / 07:00

Velik uspeh kegljačev

Kegljaški klub Bela, ki v okviru našega Športnega društva Storžič Preddvor nastopa v medobčinski ligi, v letošnjem prvenstvu nastopa s povprečnim uspehom.

Splošno / sreda, 19. marec 2008 / 07:00

Turisti pohvalijo, a tudi grajajo

Študentke, zaposlene v turistični poslovalnici, so posredovale obiskovalcem informacije po telefonu in po e-pošti.