Zmagovalci Ferajnovci med vlečenjem vrvi / Foto: Luka Rener

Zabava v športnem ritmu

Ekipna olimpijada v Dvorani tržiških olimpijcev je bila rekordna po številu sodelujočih ekip.

Tržič – Kar dvajset ekip je v petek zvečer sodelovalo na Ekipni olimpijadi v Dvorani tržiških olimpijcev. »Toliko jih še nismo imeli nikjer. To je sicer četrta Ekipna olimpijada na Gorenjskem, še eno načrtujemo do konca marca, potem bomo projekt sklenili,« je povzel Aleš Šolar, strokovni sodelavec pri Olimpijskem komiteju Slovenije (OKS). OKS je vodilni partner v projektu Ekipna olimpijada, ki ga sofinancira Evropski sklad za regionalni razvoj ter nacionalna in regionalna sredstva Slovenije in Avstrije. Nosilec projekta za Gorenjsko je Športna zveza (ŠZ) Tržič, sicer pa je skupaj v Sloveniji v letu dni organiziranih petnajst prireditev, v Avstriji šest. »Pomembno je, da nas tak dogodek povezuje,« je poudarila udeleženka petkove Ekipne olimpijade direktorica tržiškega Doma Petra Uzarja Anamarija Kejžar, ki je pripeljala kar dve ekipi zaposlenih, Snežinke in Kapce. Medgeneracijsko povezovanje in sodelovanje, razvoj športa in turizma, izmenjava dobrih odnosov v obmejnem pasu ... vse to je pravzaprav sporočilo, ki ga ponese vsak udeleženec. »Discipline na Ekipni olimpijadi niso zahtevne, so zabavne in primerne za vse. Naša želja je, da se priložnost sodelovanja izkoristi tudi za medsebojno spoznavanje članov posameznih društev, ki delujejo v domači občini na različnih področjih,« je dejala sekretarka pri ŠZ Tržič Biserka Drinovec, župan Občine Tržič Borut Sajovic pa je po nagovorih naznanil: »Naj se igre začnejo.«

Tekmovali so v nogometu oz. streljanju na gol, ciljali tarčo z golfsko palico, vlekli vrv, poskušali čim bolj koordinirano hoditi na dolgih smučeh in se šli štafetne igre, kot je hoja s hoduljami. V vseh disciplinah je lahko sodelovalo po pet članov ekipe. Družina Mali iz Tržiča je tekmovala za Hitre polžke, petletni Peter in enajstletni Janez sta se najbolj veselila vlečenja vrvi. Ekipe so bile mešane, sodelovale so ženske, moški, mladi in mladi po srcu, sodelavci, prijatelji ... prišle so ekipe Osnovne šole (OŠ) Bistrica, Snežinke, Društvo invalidov Tržič, Društvo upokojencev – Večno mladi, Prostovoljno gasilsko društvo (PGD) Podbrezje, Ferajnovci, Zagon, OŠ Križe, Športno društvo (ŠD) Jelendol-Dolina 1, ŠD Podljubelj, OŠ Tržič, Varstveno delovni center Tržič, Tigrice, PGD Bistrica, Plesni klub Tržič, Nordijski smučarski klub Tržič FMG, Vrtec Tržič, Hitri polžki, ŠD Jelendol-Dolina 2 in Kapce. Tekmovanje so spremljali sodniki, za glasbo je skrbel DJ Andrej Kos, idejni vodja zasnove prireditve je bil Silvo Japelj. »Šport nas povezuje,« je slogan poudaril predsednik ŠZ Tržič Iztok Tomazin. Šport so poleg zdrave rekreacije in druženja tudi rezultati. Zmagala je ekipa Ferajnovci, drugi so bili ŠD Jelendol-Dolina 1 in tretji skakalci NSK Tržič FMG.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Naklo / / 07:21

V Naklem pet nagrajencev

Letošnji praznik Občine Naklo je bil v znamenju tristote obletnice izdelave prvega lesenega vodovoda.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / ponedeljek, 14. december 2020 / 18:42

Vlada omilila ukrep nošenja mask

Nekoliko milejši vladni ukrep se nanaša na nošenje zaščitne maske na odprtih javnih krajih in prostorih.

GG Plus / ponedeljek, 14. december 2020 / 18:38

Koronavirus in mi, 8. del

Otroci so se kmalu vrnili iz trgovine. Dvojka je bila rahlo vznemirjena: »Ena gospa nas je tako sumljivo gledala!« Sicer pa je bilo vse v redu. »Ne sekiraj se, to je najbrž samo brez očal slabo vid...

Zanimivosti / ponedeljek, 14. december 2020 / 18:35

Bistvena je vedoželjnost

Na Strokovni gimnaziji Šolskega centra Kranj so minuli četrtek pripravili drugi dogodek Inženirke in inženirji bomo!, ki je tokrat potekal na daljavo na spletni platformi MS Teams.

Šenčur / ponedeljek, 14. december 2020 / 18:34

Ob jubileju bodo izdali zbornik

Šenčur – Ob koncu koledarskega leta bo izšel zbornik o 70-letni zgodovini AMD Šenčur, namenjen članom in drugim, ki želijo spoznati delo društva. "Obsegal bo pregled delovanja AMD Šenčur od le...

GG Plus / ponedeljek, 14. december 2020 / 18:31

Epidemija je delo zelo spremenila

Namesto da bi se upokojila, je Diana Gaber ostala v Domu upokojencev Kranj in ob epidemiji covida-19 kot glavna medicinska sestra in namestnica direktorice za zdravstveno nego in oskrbo prevzela skrb...