Med tistimi, ki so včeraj na Pokljuki spremljali tekme biatlonk, so bili tudi otroci, saj je Zavarovalnica Triglav tudi letos, v sodelovanju z Organizacijskim odborom, zagotovila brezplačne avtobusne prevoze na Pokljuko in brezplačen ogled tekmovanj številnim otrokom iz vse Slovenije. / Foto: Andrej Tarfila

Domača tekma je nekaj posebnega

Tako pravijo naše biatlonke in biatlonci, ki so skupaj z organizatorji trepetali, ali bosta dež in odjuga sploh omogočila pripravo prog, na koncu pa so vendarle zadovoljno ugotovili, da jim bo skupaj uspelo pripraviti nov športni praznik.

Rudno Polje – Kljub temu da so organizatorji tretje postaje letošnjih tekem svetovnega pokala v biatlonu BMW IBU na Pokljuki zadnji teden zaskrbljeno spremljali vremensko napoved in jim toplo vreme še malo ni bilo naklonjeno, so tako sami kot tekmovalci že na torkovem in sredinem treningu ugotavljali, da je prizorišče zgledno pripravljeno. Proga je obložena s 35 centimetrov debelo snežno podlago in nared za podaljšan biatlonski konec tedna.

»Naša izkušnja iz preteklih let je bila, da je bolje delati z manjšo in usposobljeno ekipo. Ta je več kot en mesec intenzivno delala tako na pripravi posameznih delov prizorišč kot na progah. Od marca nam je ostalo 1.500 kubičnih metrov snega v deponiji in do sedaj smo imeli samo eno dovolj mrzlo noč, da smo izdelali normalne količine umetnega snega. Tako nam vremenske razmere res niso bile naklonjene, saj tudi naravnega snega na Pokljuki ni bilo prav veliko. Kljub temu smo se po­trudili narediti vse, kar je bilo v naših močeh, in upam, da smo ugodili tako športnikom kot tehničnim delegatom,« je ob predstavitvi tekmovanja povedal podpredsednik Organizacijskega odbora Pokljuka Peter Zupan.

»Za naš letošnji pokljuški teden imamo prijavljene tekmovalke in tekmovalce iz štiriintrideset držav, med njimi je 135 moških in 125 žensk. Obiskovalcev pričakujemo nekoliko manj kot marca, saj imajo božični prazniki v nemško govorečih državah velik pomen. Vseeno mislim, da jih bo vse štiri dni na Pokljuko prišlo med petnajst in dvajset tisoč,« je povedal generalni sekretar Tomaž Šušteršič in pojasnil, da poleg domačih navijačev pričakuje največ navijačev iz Rusije, skandinavskih dežel ter seveda sosednjih Italije in Hrvaške ter Slovenije. Precej naj bi jih prišlo tudi iz Mrkopalja, rodnega kraja Jakova Faka, saj ima tako Jakov Fak kot ostali naši biatlonci in biatlonke prav na Pokljuki največ navijačev.

»Vsi si želimo pred domačim občinstvom narediti največ, kar zmoremo, ter sebi in gledalcem polepšati prihajajoče praznike,« je povedal Jakov Fak in dodal, da je z začetkom sezone še kako zadovoljen. »Moja želja je osvojiti najvišjo stopničko v skupnem seštevku, ne le na Pokljuki,« je dodal Fak, ki se bo navijačem tako kot vsi drugi tekmovalci prvič predstavil na današnji tekmi v sprintu. »V uvodnem delu sezone so me spremljali mešani občutki. Lani mi je prav na Pokljuki uspela prva ničla v karieri in verjamem, da lahko letos to ponovim,« je pred današnjim sprintom optimist Klemen Bauer.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / petek, 25. junij 2021 / 21:39

Na kolo v podporo športnikom

Ekipa kolesarjev, ki jo je vodil župan Peter Torkar, se je v soboto zjutraj v podporo slovenskim olimpijcem in športnikom z gibalnimi težavami s kolesi odpravila iz Gorij v Koper.

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 29. december 2006 / 06:00

Komentar: Drugi spol

Po noveli volilnega zakona je morala biti na kandidatnih listah za letošnje lokalne volitve zagotovljena 20-odstotna zastopanost drugega spola, ob parlamentarnih leta 2008 pa naj bi bila...

GG Plus / petek, 29. december 2006 / 06:00

Sedmica: Meka črnih gradenj

Agonija družine Strojan je, vsaj za zdaj, končana. Država jim je najprej porušila streho nad glavo, takoj za tem pa jih je sprejela v svoje naročje in jih preselila v Roje, v enonadstr...

GG Plus / petek, 29. december 2006 / 06:00

Orkester je škofjeloški pušeljc

Dalmatinec Ivo Gulič, rojen leta 1935 v Sinju v Dalmaciji, je prevzel vodenje škofjeloškega pihalnega orkestra leta 1957. Pretekli teden se je legendarni "barba" kot kapelnik uradno poslovil od njega.

GG Plus / petek, 29. december 2006 / 06:00

Med sosedi

Železna Kapla na avstrijski strani mejnega prehoda Jezerski Vrh je v nedeljo, 24. decembra, spokojna pričakovala sveti večer. Gostinski lokali so bili večinoma zaprti, le trg in o...

GG Plus / petek, 29. december 2006 / 06:00

Reci mi kar Ana

Nasilje je bilo del mojega življenja