Bohinjske posebnosti v Celovcu
Bohinjci so s predstavitvijo na slovenskem generalnem konzulatu v Celovcu opozorili, da prihajajo z obiska vrednega kraja.
Celovec – Po Poljanski dolini je Bohinj drugo gorenjsko območje, ki se je predstavilo v prostorih slovenskega generalnega konzulata v Celovcu na Radetzkystrasse. Generalna konzulka Dragica Urtelj s sodelavci se je odločila, da koroški in posredno avstrijski javnosti ne bo posredovala le kulturnih posebnosti Slovenije, ampak tudi njeno bogato kulinariko. Pri tem ji s svojimi dolgoletnimi izkušnjami pomaga predstavnik slovenskega turizma na Dunaju Jan Ciglenečki.
Bohinjska predstavitev je bila v četrtek, 4. decembra, ko so na konzulatu odprli razstavo dveh umetnikov, tudi bohinjskega rojaka Črtomirja Freliha iz Nomenja. V zgornjih prostorih je bila predstavljena turistična ponudba Bohinja, k mizam pa so vabile kulinarične posebnosti. Seveda nista manjkala znameniti bohinjski sir z velikimi luknjami, ki ga zadnja leta ohranja pri življenju Cvetkova sirarna, in mohant. Gostje so segali tudi po srni po bohinjsko, po bohinjski postrvi in njihovi torti ter drugih jedeh. Kuharski mojster Jože Godec je skuhal izvrsten ričet. Bohinjska kulinarična predstavitev je imela še eno posebnost. Pri strežbi so pomagale dijakinje in dijaki Višje strokovne šole za gospodarske poklice iz Št. Petra/St. Peter na Koroškem. V Celovec so v četrtek prišli tudi predstavniki bohinjske občine in njenega turizma, med njimi podžupan Jože Sodja, direktor Turizma Bohinj Klemen Langus, sirar Jože Cvetek, občinski svetnik in predstavnik Kmetijske in gozdarske zbornice Dušan Jović in Nikica Zorč, predsednica Turističnega društva Bohinj.