Ples ob glasbeni nostalgiji: članom zasedbe Obvezna smer srca še vedno igrajo. / Foto: Matic Zorman

Srca so spet zaigrala

Že sedmi koncertni večer Srce nam še vedno igra na Primskovem je znova obudil nostalgična čustva ter mnoge spomnil na brezskrbno mladost, polno življenja in dobre glasbe.

Dvorano Kulturnega doma na Primskovem je že v zgodnjih urah večera pred nekdanjim dnevom republike napolnila množica nostalgičnih navdušencev in ljubiteljev rok glasbe. V duhu sloga takratnega časa, posvečenega jeansu, rock'n'rollu in ob spominih na mladost se je ozračje že zelo kmalu – s pomočjo udarnih glasbenih skupin – ogrelo do vrelišča. V znamenju nekdanjega praznika ter z ironičnim pridihom glede današnje valute so bili kot plačilno sredstvo za vse kulinarične dobrote tudi tokrat obujeni nekdanji dinarji.

»Prireditev je postala tradicionalna. Obiskovalci po vsej gorenjski regiji že mnogo pred koncertnim večerom začnejo spraševati po legendarnem rokovskem dogodku. V prvi vrsti gre torej za obujanje spominov na pretekle čase oz. na tisto, kar je bilo v tistih časih dobro. Lepo je biti del tako močne generacije in z njimi preživeti nepozabno noč. Res nam je zaigralo srce in pogled z odra na publiko, s katero smo skupaj preživljali mladost, kar zarosi oči,« je dejal organizator Jure Vizovišek, sicer član Ikos Banda, ki je občinstvo pripravil v veselo rajanje.

Za sproščeno zabavo ter poskočno rokovsko glasbo so skrbele tudi domače skupine Obvezna smer, Joške v'n, Jelen Band in Down2Music, medtem ko je program povezoval in v smeh spravljal občinstvo stand-up komik Dušan Tomič - Dule. No­stalgija v srcih torej še živi. Se bo pretopila tudi v energijo za boljši jutri?

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Žiri / torek, 26. junij 2007 / 07:00

Ustvarili smo si lep kraj

"Nobeno priznanje ni tako veliko kot to, saj je domača nagrada," je po razglasitvi za častnega občana povedal Jože Peternelj Mausar.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / ponedeljek, 25. junij 2012 / 07:00

Teh naših šestdeset let

Pred dnevi smo se v hotelu Drnča pri Dvorski vasi zbrali maturantje četrte generacije jeseniških maturantov iz leta 1952, do mature nas je modro prikrmaril naš nepozabni razrednik in profesor zgodovin...

Zanimivosti / ponedeljek, 25. junij 2012 / 07:00

Kozlička našla nadomestno "mamo"

Ukanc - Ob zgornji postaji nihalke na Voglu sta v minulih dneh pozornost obiskovalcev pritegnila dva mlada kozlička, ki ju je trop zapustil in sta žalostno postopala okoli. Njuno...

GG Plus / ponedeljek, 25. junij 2012 / 07:00

Zgodbe muzejskih predmetov: Kampl za borovnice

Zrele so že prve borovnice in najbrž jih bomo mnogi nabrali vsaj nekaj za posladkat. Slovenci smo bili vedno navezani na gozd in na vse, kar nam daje. Tudi borovnice so v preteklosti...

GG Plus / ponedeljek, 25. junij 2012 / 07:00

Moški na položajih, ženske v strahu, otroci na češnjah

»Mi je prav žal, ta fant je mrtev.« To so bile besede reševalca iz rešilnega avtomobila, ki jih je po radijski zvezi zaslišala mama, ko je 28. junija 1991 popoldne v dežurni sobi Zdravstvenega do...

Kronika / ponedeljek, 25. junij 2012 / 07:00

Ko reševalci obtičijo v zastoju

Globa za nepravilno vožnjo po avtocesti znaša 150 evrov, za nepravilno ustavljanje oziroma onemogočanje poti reševalnim vozilom pa dvesto evrov.