Ples ob glasbeni nostalgiji: članom zasedbe Obvezna smer srca še vedno igrajo. / Foto: Matic Zorman

Srca so spet zaigrala

Že sedmi koncertni večer Srce nam še vedno igra na Primskovem je znova obudil nostalgična čustva ter mnoge spomnil na brezskrbno mladost, polno življenja in dobre glasbe.

Dvorano Kulturnega doma na Primskovem je že v zgodnjih urah večera pred nekdanjim dnevom republike napolnila množica nostalgičnih navdušencev in ljubiteljev rok glasbe. V duhu sloga takratnega časa, posvečenega jeansu, rock'n'rollu in ob spominih na mladost se je ozračje že zelo kmalu – s pomočjo udarnih glasbenih skupin – ogrelo do vrelišča. V znamenju nekdanjega praznika ter z ironičnim pridihom glede današnje valute so bili kot plačilno sredstvo za vse kulinarične dobrote tudi tokrat obujeni nekdanji dinarji.

»Prireditev je postala tradicionalna. Obiskovalci po vsej gorenjski regiji že mnogo pred koncertnim večerom začnejo spraševati po legendarnem rokovskem dogodku. V prvi vrsti gre torej za obujanje spominov na pretekle čase oz. na tisto, kar je bilo v tistih časih dobro. Lepo je biti del tako močne generacije in z njimi preživeti nepozabno noč. Res nam je zaigralo srce in pogled z odra na publiko, s katero smo skupaj preživljali mladost, kar zarosi oči,« je dejal organizator Jure Vizovišek, sicer član Ikos Banda, ki je občinstvo pripravil v veselo rajanje.

Za sproščeno zabavo ter poskočno rokovsko glasbo so skrbele tudi domače skupine Obvezna smer, Joške v'n, Jelen Band in Down2Music, medtem ko je program povezoval in v smeh spravljal občinstvo stand-up komik Dušan Tomič - Dule. No­stalgija v srcih torej še živi. Se bo pretopila tudi v energijo za boljši jutri?

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Bled / sobota, 22. junij 2013 / 09:05

Hotel velika pridobitev za šolo

Višja strokovna šola za gostinstvo in turizem Bled je v sredo tudi uradno odprla obnovljeni šolski hotel Astoria, v katerem so sicer prve goste sprejeli že sredi maja.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / torek, 12. oktober 2010 / 07:00

Preprečevanje bolezni srca in ožilja

Koronarno društvo Gorenjske vas v sredo, 20. oktobra, ob 18. uri vabi na brezplačno predavanje Ukrepi za preprečevanje bolezni srca in ožilja. V veliki dvorani Doma krajanov na Primskovem pri Kra...

Prosti čas / torek, 12. oktober 2010 / 07:00

Jutri humanitarni koncert v Cerkljah

Jutri ob 19. uri bo v Kulturnem hramu Ignacija Borštnika v Cerkljah Humanitarni koncert klasične filmske glasbe kvarteta saksofonov Signum. Koncert bo potekal pod pokroviteljstvom Občine C...

Kronika / torek, 12. oktober 2010 / 07:00

Leščana strmoglavila z manjšim letalom

Slovenj Gradec - Na območju Raduš v bližini Slovenj Gradca je v nedeljo popoldne strmoglavilo manjše motorno letalo. V strmoglavljenju sta bila ranjena pilot in kopilot Luka Reke...

Kronika / torek, 12. oktober 2010 / 07:00

V Voklem umrl Peterletov asistent

V verižnem trčenju v bližini počivališča Voklo na gorenjski avtocesti je umrl Dominik Frelih, asistent evropskega poslanca Alojza Peterleta in nekdanji novinar Gorenjskega glasa.

Avtomobilizem / torek, 12. oktober 2010 / 07:00

Športnost od koles do strehe

Test: Renault Clio RS Sport 2.0 16V