Ples ob glasbeni nostalgiji: članom zasedbe Obvezna smer srca še vedno igrajo. / Foto: Matic Zorman

Srca so spet zaigrala

Že sedmi koncertni večer Srce nam še vedno igra na Primskovem je znova obudil nostalgična čustva ter mnoge spomnil na brezskrbno mladost, polno življenja in dobre glasbe.

Dvorano Kulturnega doma na Primskovem je že v zgodnjih urah večera pred nekdanjim dnevom republike napolnila množica nostalgičnih navdušencev in ljubiteljev rok glasbe. V duhu sloga takratnega časa, posvečenega jeansu, rock'n'rollu in ob spominih na mladost se je ozračje že zelo kmalu – s pomočjo udarnih glasbenih skupin – ogrelo do vrelišča. V znamenju nekdanjega praznika ter z ironičnim pridihom glede današnje valute so bili kot plačilno sredstvo za vse kulinarične dobrote tudi tokrat obujeni nekdanji dinarji.

»Prireditev je postala tradicionalna. Obiskovalci po vsej gorenjski regiji že mnogo pred koncertnim večerom začnejo spraševati po legendarnem rokovskem dogodku. V prvi vrsti gre torej za obujanje spominov na pretekle čase oz. na tisto, kar je bilo v tistih časih dobro. Lepo je biti del tako močne generacije in z njimi preživeti nepozabno noč. Res nam je zaigralo srce in pogled z odra na publiko, s katero smo skupaj preživljali mladost, kar zarosi oči,« je dejal organizator Jure Vizovišek, sicer član Ikos Banda, ki je občinstvo pripravil v veselo rajanje.

Za sproščeno zabavo ter poskočno rokovsko glasbo so skrbele tudi domače skupine Obvezna smer, Joške v'n, Jelen Band in Down2Music, medtem ko je program povezoval in v smeh spravljal občinstvo stand-up komik Dušan Tomič - Dule. No­stalgija v srcih torej še živi. Se bo pretopila tudi v energijo za boljši jutri?

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Naknadne volitve v Argentini

Ljubljana - Za slovenske volivce v Argentini je državna volilna komisija razpisala naknadne volitve za evropski parlament, kajti od tam se ni vrnila nobena od poslanih glasovnic....

Objavljeno na isti dan


Jesenice / sreda, 4. februar 2009 / 07:00

Prometni kaos ob hokejskih tekmah

Prebivalci Podmežakle opozarjajo: Napačno parkiranje je tudi na Jesenicah kaznivo!

Zanimivosti / sreda, 4. februar 2009 / 07:00

Anketa: Denar bi težko sam porabil

Slovenska loterija tudi tokrat ni izžrebala lotka in vsota je narasla že na 2,5 milijona evrov. Čeprav je to ogromno denarja, pa Kranjčani že vedo, kako bi ga porabili.

Gorenjska / sreda, 4. februar 2009 / 07:00

Umirjanje prometa v Julijskih Alpah

V okviru projekta Dynalp 2 so nastali konkretni načrti urejanja in umirjanja prometa v Bohinju, Vratih, na Vršiču ter na cesti na Mangartsko sedlo.

Slovenija / sreda, 4. februar 2009 / 07:00

Miha Pogačnik odstopil

Ljubljana – Miha Pogačnik (po rodu Gorenjec), vladni svetovalec, ki je vodil slovenski del mešane komisije mednarodnopravnih strokovnjakov za reševanje mejnega spora med Slovenijo i...

Kranj / sreda, 4. februar 2009 / 07:00

Zgradili bodo oporni zid

Tenetiše - V Tenetišah so zgradili nov odsek ceste do pokopališča na vrhu griča, vendar je na prvem levem zavoju nad cesto prišlo do zdrsa brežine, ki sicer ne ogroža stanovanjsk...