Ples ob glasbeni nostalgiji: članom zasedbe Obvezna smer srca še vedno igrajo. / Foto: Matic Zorman

Srca so spet zaigrala

Že sedmi koncertni večer Srce nam še vedno igra na Primskovem je znova obudil nostalgična čustva ter mnoge spomnil na brezskrbno mladost, polno življenja in dobre glasbe.

Dvorano Kulturnega doma na Primskovem je že v zgodnjih urah večera pred nekdanjim dnevom republike napolnila množica nostalgičnih navdušencev in ljubiteljev rok glasbe. V duhu sloga takratnega časa, posvečenega jeansu, rock'n'rollu in ob spominih na mladost se je ozračje že zelo kmalu – s pomočjo udarnih glasbenih skupin – ogrelo do vrelišča. V znamenju nekdanjega praznika ter z ironičnim pridihom glede današnje valute so bili kot plačilno sredstvo za vse kulinarične dobrote tudi tokrat obujeni nekdanji dinarji.

»Prireditev je postala tradicionalna. Obiskovalci po vsej gorenjski regiji že mnogo pred koncertnim večerom začnejo spraševati po legendarnem rokovskem dogodku. V prvi vrsti gre torej za obujanje spominov na pretekle čase oz. na tisto, kar je bilo v tistih časih dobro. Lepo je biti del tako močne generacije in z njimi preživeti nepozabno noč. Res nam je zaigralo srce in pogled z odra na publiko, s katero smo skupaj preživljali mladost, kar zarosi oči,« je dejal organizator Jure Vizovišek, sicer član Ikos Banda, ki je občinstvo pripravil v veselo rajanje.

Za sproščeno zabavo ter poskočno rokovsko glasbo so skrbele tudi domače skupine Obvezna smer, Joške v'n, Jelen Band in Down2Music, medtem ko je program povezoval in v smeh spravljal občinstvo stand-up komik Dušan Tomič - Dule. No­stalgija v srcih torej še živi. Se bo pretopila tudi v energijo za boljši jutri?

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Avtomobilizem / torek, 25. junij 2013 / 09:15

(Ne)varno na počitnice

Vsak moški pravi, ko pakirajo za na morje, žena doma pusti le smuči in smučarske čevlje.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / sobota, 3. oktober 2015 / 17:09

Krst zgoščenke Šenturškega okteta

Cerkev sv. Urha na Šenturški Gori je v soboto zvečer gostila poseben dogodek: Šenturški oktet je namreč ob izdaji prve zgoščenke pripravil koncert. V goste so fantje povabili citrarja Tomaža Plahutnik...

Tržič / sobota, 3. oktober 2015 / 16:59

Na ogled Usnje vseh barv

V Tržiškem muzeju so odprli novo stalno razstavo usnjarske zbirke. Razstava prikazuje, kako so nekoč strojili kože v usnje, govori o načinu življenja ter šegah in navadah tržiških usnjarjev, predstavl...

Železniki / sobota, 3. oktober 2015 / 16:57

Iz Železnikov bo tekla čistejša voda

V Železnikih so končali dva milijona evrov vreden projekt posodobitve in razširitve čistilne naprave.

Cerklje na Gorenjskem / sobota, 3. oktober 2015 / 16:50

Bregarjeva na čelu Zavoda za turizem

Nekdanja direktorica Korporativnega komuniciranja v Savi Lidija Bregar je nova v. d. direktorica Zavoda za turizem Cerklje.

Radovljica / sobota, 3. oktober 2015 / 15:46

Mencingerju potrdili svetniški mandat

Radovljica – Potem ko so se v sredo pred začetkom seje občinskega sveta župan in radovljiški občinski svetniki poklonili spominu na nedavno preminulo Ano Urbanija, ki je konec avgusta odstopila z m...