Ples ob glasbeni nostalgiji: članom zasedbe Obvezna smer srca še vedno igrajo. / Foto: Matic Zorman

Srca so spet zaigrala

Že sedmi koncertni večer Srce nam še vedno igra na Primskovem je znova obudil nostalgična čustva ter mnoge spomnil na brezskrbno mladost, polno življenja in dobre glasbe.

Dvorano Kulturnega doma na Primskovem je že v zgodnjih urah večera pred nekdanjim dnevom republike napolnila množica nostalgičnih navdušencev in ljubiteljev rok glasbe. V duhu sloga takratnega časa, posvečenega jeansu, rock'n'rollu in ob spominih na mladost se je ozračje že zelo kmalu – s pomočjo udarnih glasbenih skupin – ogrelo do vrelišča. V znamenju nekdanjega praznika ter z ironičnim pridihom glede današnje valute so bili kot plačilno sredstvo za vse kulinarične dobrote tudi tokrat obujeni nekdanji dinarji.

»Prireditev je postala tradicionalna. Obiskovalci po vsej gorenjski regiji že mnogo pred koncertnim večerom začnejo spraševati po legendarnem rokovskem dogodku. V prvi vrsti gre torej za obujanje spominov na pretekle čase oz. na tisto, kar je bilo v tistih časih dobro. Lepo je biti del tako močne generacije in z njimi preživeti nepozabno noč. Res nam je zaigralo srce in pogled z odra na publiko, s katero smo skupaj preživljali mladost, kar zarosi oči,« je dejal organizator Jure Vizovišek, sicer član Ikos Banda, ki je občinstvo pripravil v veselo rajanje.

Za sproščeno zabavo ter poskočno rokovsko glasbo so skrbele tudi domače skupine Obvezna smer, Joške v'n, Jelen Band in Down2Music, medtem ko je program povezoval in v smeh spravljal občinstvo stand-up komik Dušan Tomič - Dule. No­stalgija v srcih torej še živi. Se bo pretopila tudi v energijo za boljši jutri?

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / / 23:41

Povečan hrup zaradi padalskega tekmovanja

Radovljica – Na letališču Lesce bo ta konec tedna padalsko tekmovanje svetovne serije v skokih na cilj. Tekmovanje se bo odvijalo v petek in soboto med 8. in 21. uro ter v nedeljo med 8. in 16. uro...

Objavljeno na isti dan


Kranj / torek, 7. april 2009 / 07:00

Dramsko pero prevzemajo ženske

Grumovo nagrado sta si razdelili Simona Semenič in Žanina Mirčevska.

Kronika / torek, 7. april 2009 / 07:00

V potresu v Italiji umrlo več kot petdeset ljudi

Kranj - V nedeljo in včeraj je osrednjo Italijo streslo več potresov, najmočneje pa je tla streslo včeraj ob 3.30, ko so seizmografi potresno moč najprej ocenili na 6,7 stopnje p...

Zanimivosti / torek, 7. april 2009 / 07:00

Opazovali Sonce in Luno

Člani Astronomskega društva Komet iz Kamnika so pripravili javno opazovanje Sonca na Glavnem trgu v Kamniku in večerno opazovanje Lune z Zapric ter dan odprtih vrat Observatorija Rezman.

Cerklje na Gorenjskem / torek, 7. april 2009 / 07:00

Spomladanski urnik na Krvavcu

Krvavec - Na Krvavcu so včeraj prešli na spomladanski urnik obratovanja smučišča. Kabinska žičnica odslej obratuje od 7.45 do 17. ure, naprave na smučišču pa že od 8. ure zjutraj...

Nasveti / torek, 7. april 2009 / 07:00

Velikonočne jedi

Velika noč je čas, ko barvamo pirhe in pečemo potico, ter priložnost, da se zbere vsa družina.