Anton Peršin / Foto: Tina Dokl

Stavi na dialog z občani

Za mesto župana se v Škofji Loki poteguje tudi Anton Peršin, v štirih mandatih občinski svetnik SDS, sedaj pa je izstopil iz stranke in osnoval listo Prelom.

Škofja Loka – »Misel o kandidaturi za župana je zorela že dlje časa, k temu so me nagovarjali ljudje in ker imam podporo, sem se odločil za nestrankarsko kandidaturo. Na takšen način lahko ostanem svoboden in zvest svojim načelom,« je zraven stojnice, kjer zbira podpise podpore, povedal Anton Peršin.

Peršin ima veliko političnih izkušenj, saj je bil šestnajst let član občinskega sveta, kjer so ga poznali tudi kot zelo aktivnega. Z vodstvom stranke SDS, ki je bila v tem mandatu v županovi koaliciji, že nekaj časa ni bil soglasen, po državnozborskih volitvah pa se je z njo dokončno razšel. »Na različnih bregovih smo bili že zaradi parkirišča na Nunskem vrtu ob koncu prejšnjega mandata, v tem pa zaradi problemov v zvezi z zimsko službo in zaradi županovega ravnanja v zvezi z medobčinskim inšpektoratom, s stranko pa sem se dokončno razšel ob komunalnem prispevku,« je dejal Peršin, ki pravi, da je zagovarjal vselej enaka stališča, ne glede na to, ali je bila stranka v koaliciji ali opoziciji. Če bo sam izvoljen za župana, pravi, da bo vztrajal pri projektnem sodelovanju.

Njegova nestrankarska lista nosi ime Prelom, to pa zato, »da prekinemo s prakso, ki nam ni všeč«, to pa so po njegovem mnenju korupcija v občini, zaslužkarski interesi posameznikov na račun premoženja in zdrav­ja skupnosti, diletantski urbanizem, predraga in preštevilna občinska uprava ...

»Stavim na odkrit dialog z občani. Če bom izvoljen za župana, bom vztrajal pri takojšnjem razreševanju sporov občanov z občinsko upravo. Ljudem je treba dati tudi možnost sodelovanja pri občinskih odločitvah, ko gre denimo za sprejemanje občinskega proračuna. Treba je zagotoviti transparentnost pri investicijah, izbiri izvajalcev zanje in pri nadzoru, saj pri sedanjih cene letijo v nebo ... Ljudje, ki se obračajo name s svojimi problemi, izražajo tudi nezadovoljstvo z občinsko upravo, zlasti pri strokovnosti in odnosu do občanov. Mnogi mladi menijo, da zanje ni do­bro poskrbljeno, zlasti glede druženja in zabave, starejši pa mi povedo, da niso zadovoljni, ker nimajo ustreznih prostorov,« niza Peršin svoja opažanja v zvezi s problemi v občini. Za kandidaturo zbira podpise in se zahvaljuje tistim, ki so mu že dali podporo, in vsem, ki mu jo še bodo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / ponedeljek, 24. junij 2013 / 12:02

Za naše že prva odličja

Na sredozemskih igrah v Turčiji so se že prva dva dneva izkazali tudi slovenski športniki in skupaj osvojili devet medalj.

Objavljeno na isti dan


Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Prvič proračun za dve leti

Jeseniška občina bo prvič dobila proračun za dve leti, 2008 in 2009. Na voljo bo 21 oziroma 23 milijonov evrov.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Jesenice brez državnega svetnika

Bogomir Vnučec bo v državnem svetu zamenjal Borisa Breganta.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Vedno glej na svetlo stran življenja

Matjaž Peskar je občinski svetnik na listi LDS. Zase pravi, da ima debelo kožo in veliko potrpežljivosti pri delu z ljudmi. Pa menda dobro zna pripovedovati vice.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Prostori so največji problem

Vse več jeseniških kulturnih društev se sooča s prostorsko stisko. Problem je tudi premajhno zanimanje mladih za kulturo.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Izdelovali so voščilnice in adventne venčke

V Planini pod Golico skrbijo za medsebojno sodelovanje in druženje krajanov.