Žolčno o kulturnem domu

Na seji občinskega sveta se je razvnela razprava o obnovi kulturnega doma.

Železniki – Kdaj nas bo srečala pamet in bomo tudi pri občinskih projektih ravnali tako kot v gospodarstvu, je med pobudami in vprašanji na zadnji seji občinskega sveta v Železnikih navrgel Alojz Demšar (SDS) in s tem sprožil žolčno polemiko. Primerjal je namreč sanaciji v podjetju Tehtnica in kulturnega doma po katastrofalnih poplavah leta 2007. Projekti Občine so še enkrat dražji od onih v gospodarstvu, je dejal, obnova kulturnega doma je stala 700 tisoč evrov in trajala polnih pet let. V času, ko ga Železniki niso imeli, se pojavlja vprašanje, ali ga sploh potrebujejo.

Da bi nemara Železnikom za uprizarjanje iger zadoščala že dvorana na Češnjici, je razmišljal tudi Tomaž Demšar, čeprav se to nemara sliši kot voda na njegov mlin, saj je dvorana v delni lasti Lesne zadruge za Selško dolino, ki ji predseduje prav on. Menil je tudi, da bi se lahko že pred sanacijo kulturnega doma dogovorili, da bi bila v njem kaka druga vsebina, denimo knjižnica. Cirila Tušek z občinske uprave je ob tem dejala, da primerjava z gospodarstvom ni na mestu, in opozorila, da so bila za obnovo v poplavah opustošenega kulturnega doma namenjena zbrana humanitarna sredstva, nekaj so zanj dobili tudi od države, stavbo so tudi energetsko sanirali z državnim denarjem. Ravno postopnost obnove je omogočila, da je kulturni dom sedaj urejen. Ostro se je na razmišljanje obeh Demšarjev odzvala svetnica Mateja Markelj in dejala, da je ponosna na obnovljeni kulturni dom, da so bila zanj porabljena namenska sredstva, da dvorana na Češnjici ne zadošča za prireditve večjega obsega in je torej kulturni dom potreben, uporabljati ga je mogoče za različne namene. Tudi Janez Ferlan je dejal, da je bila obnova kulturnega doma prava odločitev in je tudi potekala po pravi poti, dvorani pa je sedaj treba še »vdihniti dušo«. Dvorano bo upravljala Krajevna skupnost Železniki, ki bo oblikovala tudi ceno najema, je pojasnil župan Anton Luznar.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kamnik / sreda, 28. junij 2017 / 07:21

Našli ostanke obzidja

Ob urejanju ceste v središču mesta so v Kamniku naleteli na pričakovane ostanke nekdanjega obzidja.

Objavljeno na isti dan


Medvode / torek, 5. februar 2008 / 07:00

Proti Ljubljani še naprej v koloni

Navezovalna cesta Jeprca-Stanežiče-Brod je v Resoluciji o nacionalnem programu gradnje avtocest uvrščena v dodatni program, za katerega roki izvedbe niso točno določeni.

Prosti čas / torek, 5. februar 2008 / 07:00

Rebeka nič več druga

V nedeljskem superfinalu na Emi 08 smo lahko spremljali skupino Langa in Civili ter Rebeko Dremelj. Zmagala je temnolasa in energična Rebeka. Maja tako odhaja v Beograd, kjer bo Slovenijo zastopala na...

Avtomobilizem / torek, 5. februar 2008 / 07:00

Osvežitev legende

Lepotno in tehnično pomlajeni Jeep Grand Cherokee vstopa v tretje generacijsko obdobje.

Avtomobilizem / torek, 5. februar 2008 / 07:00

Proizvodni rekordi padajo

V tovarni francoske skupine PSA v španskem mestu Vigo se začenja proizvodnja novincev Citroëna Berlinga in Peugeota Partnerja.

Mularija / torek, 5. februar 2008 / 07:00

Marko Potrč med šolarji

V petek je osnovnošolce v Naklem obiskal televizijski voditelj Marko Potrč.