Evropski denar za gradnjo urgentnega centra

Jesenice - Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je izdalo odločbo o dodelitvi evropskih sredstev za Urgentni center Jesenice. Projekt je vreden šest milijonov evrov, od tega bo Evropski sklad za regionalni razvoj prispeval 4,2 milijona evrov. V sklopu projekta bodo razširili in prenovili sedanjo bolnišnično urgenco v pritličju bolnišnice ter zgradili nov dovoz s pokrito ploščadjo za reševalna vozila. »Novi urgentni center bo omogočil sodobne pogoje za izvajanje službe nujne medicinske pomoči za območje Gorenjske statistične oziroma zdravstvene regije, vključno z združitvijo primarne in bolnišnične urgentne službe na enem mestu. Pacientom bo tako na enem mestu zagotovljena učinkovita in bistveno boljša diagnostična in terapevtska obravnava,« so sporočili z ministrstva. Kot smo že pisali, naj bi novi urgentni center začeli graditi prihodnji mesec, v času prenove (novi urgentni center mora biti zgrajen do konca prihodnjega leta) pa naj bi urgenca delovala v lahki mobilni vojaški bolnišnici Role 2LM, ki naj bi jo postavili na parkirišču bolnišnice.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / sreda, 27. junij 2012 / 07:00

Visoko šolstvo je javna odgovornost

Funkcijo enega od dveh podpredsednikov Evropske študentske zveze (ESU) bo s prvim julijem začel opravljati Škofjeločan Rok Primožič, ki so ga na to funkcijo sicer izvolili že aprila.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 10. december 2010 / 07:00

Deskal bi po puščavi

Peter Vode je sredi oktobra kot prvi izmed finalistov šova Slovenija ima talent izdal debitantski album z dvanajstimi skladbami, od tega je kar deset njegovih avtorskih skladb in dve priredbi.

Prosti čas / petek, 10. december 2010 / 07:00

Ansambel Spev z najlepšo vižo

Prvi program Radia Slovenija in Turizem Bled sta v soboto v Festivalni dvorani na Bledu pripravila sklepno prireditev Najlepša viža 2010.

Zanimivosti / petek, 10. december 2010 / 07:00

Prižgali novoletno osvetlitev

Radovljica - V Radovljici so v nedeljo že prižgali praznično osvetlitev mesta, ki bo ulice krasila dober mesec dni, vse do 7. januarja. Kot je povedala Manca Šetina Miklič, vodja...

Gospodarstvo / petek, 10. december 2010 / 07:00

Potepuški psi spet napadli divjad

Voglje - V lovišču Lovske družine Šenčur imajo vse večje težave s potepuškimi psi, ki napadajo divjad. V zadnjih dveh mesecih so jim psi v bližini vasi Voglje pokončali že pet sr...

Gospodarstvo / petek, 10. december 2010 / 07:00

Mrk elektrike tudi na Gorenjskem?

Kranj - Sindikat delavcev v energetiki napoveduje stavko in redukcije električne energije, če bo Simon Tot, direktor Termoelektrarne Šoštanj, odpustil sindikalista Bran...