Gostje na odprtju športnega parka SAK. Četrti z leve (v beli srajci) je celovški župan Christian Scheider, ki ima veliko zaslug, da je slovenski klub dobil svoj dom.

Praznovanje na novem stadionu

Dva zanimiva dogodka, vredna obiska, se bosta zgodila v soboto, 13. julija. Pri letnem kopališču nad Železno Kaplo bo tradicionalna poletna noč, v Vogrčah/Rinkenberg nad Pliberkom pa bodo ob 21. uri na prostem uprizorili komedijo Jeppe s hriba. Ponovitve bodo v nedeljo, v četrtek, v petek in v soboto prihodnji teden. Vstopnice si lahko zagotovite pri Krščanski kulturni zvezi v Celovcu.

Po 43 letih brezdomstva, političnega in gospodarskega nagajanja ter puhlih obljub je Slovenski atletski klub SAK, ki je z 20 ekipami različnih starosti in 300 nogometaši najuspešnejši nogometni klub na Koroškem, v nedeljo končno dobil svoje igrišče. Zaradi izjemne, na trenutke fanatične vztrajnosti vodstva Saka, še posebej bratov Marka in Francija Wieserja, Silva Kumra in njihovih sodelavcev, je slovenskemu klubu uspelo prepričati vodstvo dežele Koroške in mesta Celovec, da je sedaj že čas za primerno igrišče. Koroška je s tem dejanjem dokazala, da misli z graditvijo prijaznejših odnosov do Slovencev resno.

Na poti do primernega športnega parka je bilo v igri več rešitev, od modernizacije in povečave igrišča pri Slovenski gimnaziji v Celovcu do nakupa zemljišča, ki je v lasti avstrijske pošte. Obveljala je tretja. Slovenski športniki, dežela Koroška in mesto Celovec so se dogovorili za odkup športnega parka v vzhodnem celovškem predelu Welzenegg. Dežela je pomagala s 490.000 evri, Celovec pa bo v prihodnjih letih pomagal s 400.000 evri. Novi stadion ima 400 pokritih sedežev in 1500 stojišč, več sto parkirnih mest, vse spremljajoče objekte, gostinski del in prostore za vodstvo kluba. To je razkošje, ki ga Sakovci doslej niso bili vajeni. Poleg glavnega in pomožnega igrišča Welzenegg z umetno travo imajo na voljo dosedanje igrišče ob gimnaziji in še dve igrišči v Pliberku. »Sedaj je konec beračenja. Dobili smo svoj dom in domovino. Avstrijski nogometni javnosti sporočamo: Računajte na nas!« je dejal na odprtju novega igrišča predsednik Saka Franci Wieser.

Blizu 1000 ljudi se je udeležilo nedeljskega odprtja stadiona. Slovenskemu klubu so prišli čestitat koroški deželni glavar dr. Peter Kaiser, celovški župan Christian Scheider, celovški mestni svetnik, odgovoren za šport, Juergen Pfeiler, slovenska generalna konzulka v Celovcu Dragica Urtelj, predsednik Narodnega sveta koroških Slovencev Valentin Inzko, ki je bil leta 1970 med ustanovitelji Saka, predsednik Zveze slovenskih organizacij Marjan Šturm in še mnogi. Tolikšna udeležba je zagotovilo, da bo v Welzeneggu še odmevalo: »Ena, dva, SAK! Le naprej, gole dej!«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Mlajši dečki Triglav-Podgorje državni prvaki

Dečki do 12 let Triglav-Podgorje so postali državni prvaki v nogometu. Premagali so vrstnike iz Maribora.

Objavljeno na isti dan


Jesenice / / 17:25

Podžupanja odstopila

Zaradi osebnih moralnih in etičnih vrednot je odstopila jeseniška podžupanja Sabina Mulalić. Zapustila je tudi stranko Gibanje Svoboda.

Kranjska Gora / / 15:57

Sezona na Pocarjevi domačiji

Na Pocarjevi domačiji so že odprli novo sezono. Upajo, da jim narava tokrat ne prekriža načrtov.

Kronika / / 14:54

Reševalci usklajeni

Selca – Gorska reševalna služba Škofja Loka je v petek v Selcih izvedla redno letno reševalno vajo. Po zamišljenem scenariju je s ceste Selca–Golica vozilo s tremi osebami zletelo po pobočju v strm...

Kamnik / / 14:49

Stavijo na kulturni turizem

V mekinjskem samostanu imajo trenutno 56 ležišč, lani so ustvarili 1900 nočitev. Kapacitete pa bi radi še povečali.

Gospodarstvo / / 14:48

Priznanja kmetijam in sporočila kupcem

Minuli konec tedna je na Ptuju potekal petintrideseti festival Dobrote slovenskih kmetij, na katerem je priznanja za dobrote prejelo tudi okoli petdeset kmetij s širšega gorenjskega območja.