Iz trezorja odnesel slab milijon evrov
Ljubljana, Kamnik - Slovenska policija je izdala mednarodno tiralico za 47-letnim Borutom Hriberškom iz Kamnika, ki ga sumijo, da je minulo soboto iz glavnega trezorja varnostnega podjetja Sintal, v katerem je bil zaposlen kot varnostnik, odnesel več kot 900 tisoč evrov. Domnevno se skriva v tujini, kamor se naj bi odpeljal z osebnim avtomobilom znamke Nissan Note, modre barve, registrskih številk LJ DA-342. Policija poziva vse, ki bi imeli kakršnekoli koristne informacije, naj pokličejo na njeno intervencijsko številko 113 ali na anonimni telefon policije 080 1200.
Hriberšek je v Sintalu delal kot varnostnik, zadolžen za varovanje denarja v glavnem trezorju, v katerem hranijo denar svojih strank, med njimi tudi največjih trgovskih družb.
Tatvino so v podjetju odkrili v nedeljo, 47-letnik pa jo je izvedel večer prej, ko je bil v času svoje izmene sam v trezorju in je iz njega trikrat odnesel polne vreče denarja, ne da bi ga kdo preveril. Njegovo dejanje so sicer posnele varnostne kamere, za katere pa je Hriberšek vedel, da jih tedaj ni nihče preverjal. Večino denarja so sicer v Sintalu strankam že povrnili.
Po besedah predsednika uprave Sintala Roberta Pistotnika je imel Hriberšek »perfekten dosje v smislu varnostnega preverjanja«. Po njihovih podatkih ni bil zadolžen, živel je urejeno v zunajzakonski zvezi s partnerko in njenima otrokoma.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke

