Predsednik odbora za podelitev Bloudkovih priznanj Miroslav Cerar, Franjo Izlakar, Mina Markovič, Marjan Fabjan in minister za izobraževanje, znanost, kulturo in šport dr. Žiga Turk. (Foto: Matej Slabe)

Uspešni tudi v najhujši konkurenci

Med dobitniki Bloudkovih priznanj so tudi gorenjski športniki, saj si je nagrado zaslužila biatlonska mešana ekipa, plaketi pa plavalka Anja Klinar ter alpinist Nejc Marčič.

Ljubljana - Ob letošnji obletnici rojstva Stanka Bloudka (rodil se je 11. februarja 1890) so v Grand hotelu Union v Ljubljani pripravili 48. podelitev Bloudkovih priznanj, najvišjih državnih priznanj za šport, za minulo leto 2012. Podelili so štiri nagrade in enajst plaket.

Bloudkove nagrade za vrhunski mednarodni dosežek v športu so si z uspehi zaslužili naši biatlonci, ki so na svetovnem biatlonskem prvenstvu v nemškem Ruhpoldingu lani osvojili naslov svetovnih podprvakov v disciplini mešanih štafet. Nastopili so Andreja Mali, Teja Gregorin, Klemen Bauer in Jakov Fak, ki se torkove slovesnosti zaradi nastopa na tekmah na letošnjem svetovnem prvenstvu sicer niso mogli udeležiti, zato je nagrado prevzel predsednik Zbora za biatlon Peter Zupan. Poleg biatloncev so se nagrad letos razveselili tudi naša odlična športna plezalka Mina Markovič, atlet invalid Franjo Izlakar ter trener juda Marjan Fabjan.

Bloudkove plakete za življenjsko delo v športu so prejeli Iztok Durjava, Jure Kufersin in Mirko Šeruga, za pomemben mednarodni dosežek v športu sta jo skupaj prejela alpinista Nejc Marčič (AO Radovljica) in Luka Stražar, prav tako pa so si jih zaslužili Anja Klinar (PK Gorenjska banka Radovljica), Filip Flisar, Benjamin Savšek in Matevž Lenarčič. Za pomemben prispevek k razvoju slovenskega športa so Bloudkove plakete dobili Andreja Razlag, klub Flip Piran ter Uroš Velepec.

Nagrajencem je čestital tudi minister za izobraževanje, znanost, kulturo in šport dr. Žiga Turk in poudaril, da ima Slovenija uspešne športnike, športnice in ekipe, ki zmagujejo tudi v močni mednarodni konkurenci. »Lahko smo najboljši na svetu, če so pogoji tekmovanja pošteni, pravila jasna in se kar naprej ne spreminjajo,« je dejal minister Turk in dodal, da slovenski šport v tem letu lahko računa na okoli 42 milijonov evrov, od tega 13 milijonov za programe športa, velik del pa tudi za investicije, saj se obnavlja nordijski športni center Planica, adaptirajo pa se tudi dvorane za EP v košarki. Kot je tudi dejal minister Turk, je prepričan, da ima šport, kljub krizi, dobre pogoje za delo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / torek, 21. marec 2023 / 16:26

Zaščitne maske niso več obvezne

Kranj – Zaradi izboljšanja epidemiološke situacije so v Osnovnem zdravstvu Gorenjske ukinili ukrep obveznega nošenja zaščitnih mask v zdravstvenih domovih Bled, Bohinj, Jesenice, Kranj, Radovljica,...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 10. november 2006 / 06:00

Miša ni zmagala

Fatalko smo letos izbirali iz voditeljskih, igralskih, pevskih, televizijskih, političnih in lepotnih vod. Tokrat je šel naziv v roke miss Slovenije 2005, Sanji Grohar. Naslov je prevzela od lanske fa...

Prosti čas / petek, 10. november 2006 / 06:00

Brat vse vidi, Brat vse ve: Žar, resničen resničnostni šov

V pripravi je nov resničnostni šov z naslovom Žar.

Prosti čas / petek, 10. november 2006 / 06:00

Nominator

Še dobro, da se nam v teh predvolilno pregretih dneh, rdeče rumeno, »konvertitno kodrlajsasto«, polnih koalicijskih obljub ter lažeh, dogaja še kaj drugačnega. Bolj vsakdanje razumljeneg...

Kultura / petek, 10. november 2006 / 06:00

Filmi kot dokument časa

V Tržiču poteka 2. festival kratkih filmov in video spotov. Za uvod dokumentarca o Bloški planoti in tržiškem vlaku.

Kultura / petek, 10. november 2006 / 06:00

Mojčina mavrična prepletanja

"Čipko predstavljamo skozi uporabo v vseh življenjskih obdobjih, od rojstva do smrti," o razstavi 20 let Mojčinih mavričnih prepletanj pravi njena avtorica Mojca Jemc.