Peter Prevc je v Kranju obranil naslov prvaka tako v posamični kot ekipni konkurenci. (Foto: Matic Zorman)

Dve zlati medalji za Petra Prevca

Na državnem prvenstvu je naslov prvaka obranil Peter Prevc, Triglavovi skakalci so bili tudi najboljša ekipa.

Kranj - Minuli torek je v Kranju potekalo državno prvenstvu v smučarskih skokih. Na njem je nastopila tudi večina naših najboljših tekmovalcev, s skokoma 107,5 in 99,5 metra pa je zmagal Peter Prevc (Triglav). Drugo mesto je osvojil Jaka Hvala (Ponikve), tretje Matjaž Pungertar (Mengeš), četrto Matic Benedik (Alpina), peto Andraž Pograjec (Costella Ilirija) in šesto Matic Kramaršič (Costella Ilirija). Med deseterico so se uvrstili še Anže Semenič (Tržič – Trifix), Robert Kranjec, Cene Prevc (oba Triglav) in Rok Justin (Stol). Na ekipni tekmi je po pričakovanjih slavila ekipa SK Triglav (Cene Prevc, Nejc Dežman, Rok Urbanc, Peter Prevc), druga je bila ekipa SSK Alpina (Tomaž Naglič, Florjan Jelovčan, Gašper Martinčič, Matic Benedik), tretja pa ekipa SSK Costella Ilirija (Rožle Žagar, Žiga Mandl, Andraž Pograjc, Matic Kramaršič). Po tekmi sva se pogovarjala s prvakom Petrom Prevcem.

Kaj vam pomeni naslov državnega prvaka?
»Zame je bolj kot naslov prvaka pomembno, da tudi takole hitro, ko za nekaj dni pridemo domov, lahko naredim kakšen dober skok. Sicer pa so moji cilji vezani na tekme svetovnega pokala.«

Ste z dosedanjim potekom sezone zadovoljni?
»V bistvu sem, saj se na večini tekem uvrščam do petnajstega mesta, vmes je kakšna izjema. To mi je všeč, vendar pa manjka še pika na i, ki upam, da bo kmalu. Kar težko je biti blizu zmagovalnega odra, ne na njem, verjamem pa, da bo na prihodnjih tekmah bolje.«

Bliža se tudi svetovno prvenstvo. Boste tam najboljši?
»Težko rečem, kdaj mi bo uspelo skakati najbolje, gotovo je nekaj posebnega tekmovati na svetovnem prvenstvu. Največ zaradi vzdušja, kakšnih posebnih načrtov pa nimam. Tekme si sedaj sledijo druga za drugo in na vsaki skušam skakati po najboljših močeh.«

Je še kaj posledic lanske poškodbe pred svetovnim prvenstvom?
»Posledic ni, je pa res, da so ostali neporavnani računi. Začenjajo se tekme nemške turneje, kjer sem lani začel stopnjevati formo. Upam, da bo letos tudi tako.«

Lani ste želeli leteti v Planici, zaradi poškodbe ste ostali na tleh. Kakšne želje imate letos?
»Lani res ni bilo smiselno, da bi nastopal in tvegal, zato pa se letos prav teh tekem v Planici še posebej veselim. Tam je pač posebno vzdušje, največ je adrenalina, največ domačih gledalcev. V Planici je res najlepše skakati.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / / 07:00

Podjetniške ideje mladih

Učenci OŠ Toneta Čufarja so se lotili organizacije nogometnega turnirja, učenci OŠ Prežihovega Voranca prodaje božično-novoletnih voščilnic, učenke OŠ Koroška Bela pa priprave otroških delavnic za naj...

Objavljeno na isti dan


Kronika / torek, 13. oktober 2009 / 07:00

Veter obrnil letala

Zelo močan veter je na letališču Lesce v torek zjutraj obrnil pet letal.

Slovenija / torek, 13. oktober 2009 / 07:00

SDS: Rešitev je menjava celotne vlade

Ljubljana - Potem ko je ministrica za lokalno samoupravo Zlata Ploštajner napovedala svoj odstop, o tem pa zaradi zdravstvenih težav razmišlja tudi minister za zdravje ...

Šport / torek, 13. oktober 2009 / 07:00

Jaka ima šampionski potencial

Hrvaški biatlonec Jakov Fak, ki naj bi po olimpijskih igral tekmoval za Slovenijo, je biatlonec postal povsem naključno. Športno pot je začel kot tekač na smučeh.

Nasveti / torek, 13. oktober 2009 / 07:00

Kostanj za boleče in otekle noge

Za bodečimi kostanjevimi ježicami se v enem primeru skriva slasten, a izjemno kaloričen, v drugem pa zdravilen, a neužiten plod. Čeravno je pravi kostanj precej težko prebavljiv, si privoščimo kakšneg...

Avtomobilizem / torek, 13. oktober 2009 / 07:00

Nekateri bi imeli daljšega

Test: Nissan Qashqai in Qashqai+2 2.0 dCi 4WD Tekna Pack