Člani nadzornega odbora odstopili

Trenja med člani nadzornega odbora Občine Komenda in županom Tomažem Drolcem so privedla do odstopa predsednice in še treh članov, zaradi česar nadzorni odbor ni več sklepčen.

Komenda - Napetosti med nadzornim odborom Občine Komenda in županom Tomažem Drolcem so se začele v začetku tega mandata, ko je vodenje nadzornikov prevzela Milena Bremšak in kmalu za tem občinsko upravo jasno opozorila na nepravilnosti pri knjiženju petih milijonov evrov, ki jih je občina pred petimi leti prejela kot neke vrste avans za kupnino lastnega deleža v Poslovni coni Komenda, ki je sicer v večinski lasti občine. Župan je takrat vztrajal, da gre tako ali drugače za denar občine, nadzorni odbor pa, da gre za zadolževanje, ki naj ga ne bi prikazali, zato so Občino prijavili pristojnim organom.

Župan je na sejah občinskega sveta vseskozi vztrajal, da od nadzornikov pričakuje konstruktivno sodelovanje, nasvete in dobronamerna opozorila, ne pa ovadb, ter da nadzorni odbori po drugih primerljivih občinah za svoje delo potrebujejo manj denarja kot v občini Komenda. Nadzornike je dodatno razburil na novembrski seji, ob sprejetju rebalansa proračuna, ko je opozoril na bistveno prekoračitev načrtovanih sredstev nadzornega odbora v letu 2012, kar naj ne bi bilo v skladu z nenehnimi opozorili nadzornikov o potrebi po boljšem načrtovanju odhodkov v občini. Zaradi »oviranja delovanja nadzornega odbora s strani župana, namernega nezagotavljanja zadostnih finančnih sredstev, napadi, da so za razmere v občini krivi nadzorniki, in zahtevami župana, da nadzorni odbor izvaja svetovalno funkcijo, kar je v nasprotju z nalogami nadzornega odbora« so, kakor je razloge v svoji odstopni izjavi pojasnil eden od članov, štirje nadzorniki odstopili, in sicer predsednica Milena Bremšak ter člani Marijan Pavlič, Igor Klun in Primož Plantarič. Kot nam je pojasnil Jurij Kern, eden od treh preostalih članov nadzornega odbora, trojica ni odstopila zato, ker bi v tem primeru nadzorni odbor izgubili za vsaj pol leta. Tako pa bodo občinski svetniki na prvi letošnji seji omenjene člane v odstopu razrešili in imenovali njihove nadomestne člane.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / petek, 2. november 2007 / 07:00

V mladosti je imel rad podobne dirke

Kolesarska dirka mlajših kategorij za pokal Tadeja Valjavca je potekala na trasi, kjer je prve kilometre prevozil Tadej, ki je bil tokrat v vlogi soorganizatorja.

Objavljeno na isti dan


Kranj / nedelja, 15. julij 2018 / 16:06

V Stražišču se bojijo okoljske katastrofe

V Civilni iniciativi za zeleno Stražišče se ne strinjajo s predvidenim občinskim projektom kanalizacije v Lazah, saj pravijo, da ni okoljsko vzdržen.

Slovenija / nedelja, 15. julij 2018 / 16:05

Na morje več kot dvesto Biserov

V ponedeljek bo Slovenska karitas začela z letovanji socialno ogroženih otrok v Portorožu.

Bohinj / nedelja, 15. julij 2018 / 15:52

Organiziran prevoz starostnikov in invalidov

Organiziran prevoz z električnim avtomobilom za tiste, ki si prevoza za obisk zdravnika ali nujnejše opravke ne morejo privoščiti

Preddvor / nedelja, 15. julij 2018 / 15:51

Upoštevali polovico pobud občanov

Preddvor – V Preddvoru je občinski svet nedavno obravnaval spremembe in dopolnitve občinskega prostorskega načrta (OPN), osnovni dokument so sprejeli pred štirimi leti.

Kultura / nedelja, 15. julij 2018 / 15:51

Trije »ljubiči«, nakar še Paasilinna

Poletje prinaša tudi poletno branje.