Strelke SD Lotrič Železniki s pokalom za tretje mesto

Odlični nastopi strelcev iz Železnikov

Split - Strelsko društvo Lotrič Železniki se je edino od gorenjskih strelskih društev udeležilo mednarodnega tekmovanja DC Solin v Splitu. Na dvodnevnem tekmovanju, ki se ga je udeležilo več kot 160 tekmovalcev iz osmih držav, je prvi dan ekipa strelk s pištolo SD Lotrič Železniki osvojila tretje mesto, tekmovalka Petra Dobravec pa je v posamični konkurenci osvojila šesto mesto. Uspešni sta bili tudi Romana Prelec, ki je bila deveta in Irena Prezelj s 17. mestom. Med moškimi s pištolo je Klemen Tomaševič osvojil 17. mesto. Drugi dan je med posameznicami blestela Petra Dobravec. Po prvem delu je z zelo dobrim rezultatom 379 krogov osvojila tretje mesto, ki ga je zvečer v finalu z drugim najboljšim rezultatom finala tudi uspešno obdržala. Romana Prelec je osvojila 13. mesto, Irena Prezelj pa 14. Klemen Tomaševič je bil med moškimi 15.T udi drugi slovenski strelci so bili uspešni, najbolj pa naša olimpijka Živa Dvoržak, ki je premagala celo olimpijsko podprvakinjo.

Zanimivosti / ponedeljek, 5. julij 2021 / 13:00