Hokejisti Triglava so kljub premoči le težko premagovali razpoloženega vratarja Silo. (Foto: Gorazd Kavčič)

Hokejisti Triglava sezono začeli z zmago

Minulo soboto se je začela nova sezona tekmovanj na kranjskem ledu, ekipa Triglava pa je na prvi tekmi lige INL premagala moštvo Slavije s 5:3.

Kranj - »Mislim, da smo danes zasluženo zmagali. Razen na začetku kakih pet minut in na koncu druge tretjine smo imeli slabe trenutke, v vsem drugem času pa smo imeli igro v svojih rokah. Manjka nam uigrana igra v trenutkih številčne prednosti, kar pa je tudi v tem trenutku razumljivo, saj se je moštvo izoblikovalo v tem tednu, ko so se nam priključili Terlikar, Berčič in Tošič. Trudimo se, da bo igra čez mesec dni tista prava. Nasprotnikov v novi ligi ne poznamo, se pa bomo potrudili, da bomo odigrali po naših najboljših močeh,« je po končanem srečanju v Kranju povedal trener Triglava Edo Hafner.

Začetek igre je napovedoval, da bo srečanje še kako zanimivo in napeto. Akcije so se vrstile na eni in drugi strani, a se vratarja Čerin in Sila nista dala presenetiti. Triglavu kar trikrat ni uspelo izkoristiti prednosti igralca več na ledu, vseeno pa so prvi zadeli, ko je bil še najbolj iznajdljiv Tim Jurajevčič. Veselje v kranjskem taboru pa je trajalo le dvanajst sekund, saj je nepazljivost domače obrambe izkoristil Enes Gorše. V drugi tretjini je domačim le uspelo, da so se nekoliko odlepili, a kaj ko je Slavija tik pred koncem v 19 sekundah kar dvakrat zadela. Najprej so izkoristili prednost dveh igralcev na ledu, nato pa še, ko so imeli prednost enega igralca. Do odločitve je nato prišlo v zadnji tretjini, ko so se Kranjčani odločili, da v rednem delu končajo srečanje prvega kroga. Najprej je po odlični akciji zadel Jurij Vodnjov, nato pa z natančnim strelom pri prednosti igralca več na ledu še Tim Jurajevčič. Zadetkov pa bi bilo lahko še več, če ne bi Slavija imela razpoloženega vratarja Sile.

Druga dva rezultata v ligi INL: FBI VEU Feldkirch - Eishockeyklub Zell am See 2:6 (1:3, 0:2, 1:1), EHC Palaoro Lustenau - EHC Bregenzerwald 5:4 (1:1, 0:1, 3:2, 1:0, 0:0).

Škofja Loka / sreda, 5. julij 2017 / 10:03