S konjskimi vpregami romali na Brezje

Cerklje - Ljudje na različne načine romajo k Mariji na Brezje. Največ se jih pelje z avtomobili, mnogi s kolesi, drugi peš. Nekaj posebnega so romanja s konjskimi vpregami, ki so na god sv. Roka potekala že pred drugo svetovno vojno. Tudi letos so člani več konjeniških društev iz Kranja in okolice ter iz Žirovnice in Ptuja 16. avgusta, na god sv. Roka, organizirali romanje s konjskimi vpregami. Udeležilo se ga je petindvajset voz z več kot 80 udeleženci. Na Brezjah je bila v baziliki maša za furmane, daroval jo je šenčurski župnik Urban Kokalj, ki se je pripeljal s konjsko vprego Janeza Pipana, po domače Mihčevega z Luž. Vozniki so se z vpregami vračali domov po stari cesti, ustavili so se še na prijateljskem srečanju v gostilni v Podbrezjah. Čeprav jih je na poti domov spremljal dež, so bili dežja nadvse veseli, saj se suša pozna že na vseh pridelkih.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / / 12:29

Samo brez panike

Na sončno sobotno popoldne je zanimiva ljubljanska družba obiskala Bled.

Objavljeno na isti dan


Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Smlednik se bo predstavil Evropi

Lani se je Smlednik uvrstil v ožji izbor "naj" krajev v Sloveniji, letos pa ga bodo ocenjevali še evropski ocenjevalci.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Prvenstvo v "trkljanju" pirhov

Turistično društvo Pirniče je letos prvič organiziralo velikonočno "trklanje" pirhov.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

"Ferbec mora nekaj koštat"

Peter Škof iz Žlebov se je letos prvič lotil "kuhanja kope". Po osmih dneh so bili znani rezultati.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Ob jubileju prenovili zadružno stavbo

Kmetijska zadruga Medvode je ob koncu marca praznovala 60-letnico obstoja.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Prijateljice pritekle do naslova

Anamarija Lampič iz Valburge, ter Anja in Nina Žavbi Kunaver iz Zbilj, so letošnjo zimo postale državne prvakinje v teku na smučeh. Zmagale so v štafeti med mlajšimi deklicami.