V avtomobil tudi brez ključa
Zaradi tatvine osebnega vozila ter hrambe ponarejenih listin je pred sodni senat kranjskega sodišča stopil 38-letni Srdjan Arsić.
Kranj - Policisti skoraj vsakodnevno prejemajo prijave tatvin avtomobilov in le redke kasneje tudi izsledijo, kot se je to zgodilo v primeru, ki ga trenutno obravnava Okrožno sodišče v Kranju. Tam se je v ponedeljek zaradi velike tatvine in hrambe ponarejenih listin začel zagovarjati 38-letni srbski državljan Srdjan Arsić. Okrožna državna tožilka Nadja Gasser ga obtožuje, da naj bi 21. januarja pozno popoldne v Kranju ukradel črn BMW serije 1, vreden 13.500 evrov, policisti pa so pri njem našli tudi ponarejena bolgarska potni list in vozniško dovoljenje, izdana na ime Ivanov Bogdan Bozhidarov. Avtomobil so nekaj dni kasneje našli v Mercatorjevi garaži v Ljubljani.
Obtoženec, ki je bil po podatkih kranjskega sodišča v Srbiji že obsojen zaradi povzročitve hude telesne poškodbe in goljufije, poleg tega je v svoji domovini udeležen še v en kazenski postopek, zoper njega pa je bila izdana tudi mednarodna tiralica, krivdo zanika. Že preiskovalni sodnici je pojasnjeval, da je živel na Dunajski v Ljubljani in imel v lasti tudi kartico za vstop v garažo, ki pa je ni uporabljal, zato jo je posodil znancu Bogdanu, ki ga je poznal približno mesec dni. On da je pri njem tudi pustil vozniško dovoljenje in potni list s pretečenim rokom veljavnosti.
Oškodovanec Gorazd Pelko je pojasnil, da je bil BMW v prodaji pri podjetju Pro Art iz Kranja, ko so ga ukradli. »Ni mi bilo jasno, kako so ga lahko odklenili in odpeljali brez ključev. To je lahko izvedel le profesionalec,« je povedal. Pelko je na spletu celo ponudil nagrado pet tisoč evrov za tistega, ki bi avtomobil našel. Ukradeno vozilo je nekaj dni kasneje v Mercatorjevi garaži v Ljubljani opazil njegov svak. Kasneje si je oškodovanec ogledal posnetke videonadzornega sistema v garaži, na katerem je videl dva moška, od katerih je bil eden obtoženi Arsić, v kar pa ni popolnoma prepričan zaradi slabe kakovosti posnetkov. Na avtomobilu sicer Pelko ni našel nobenih poškodb.
Sodnica Andreja Ravnikar je prisluhnila predlogu odvetnice Marije Konjar, da naj opravijo analizo obdolženčevih telefonskih klicev na dan izginotja avtomobila, sodišče pa bo postavilo tudi sodnega izvedenca računalniške stroke, ki mora v avtomobilskih »možganih« preveriti, kako so BMW odklenili, spravili v pogon in ga odpeljali. Predlagano ugotavljanje identitete Ivanova Bogdana Bozhidarova in njegovo zaslišanje pa je senat zavrnil, ker o tej osebi nima nobenega podatka. Tožilka Gasserjeva je celo prepričana, da si je obdolženi Bozhidarova enostavno izmislil. Sojenje se nadaljuje konec aprila.