Mraz odgnal tudi smučarje

Zaradi nizkih temperatur se je obisk smučišč zmanjšal za polovico, ugotavljajo gorenjski žičničarji.

Kranjska Gora, Krvavec - »V RTC Žičnice Kranjska Gora ugotavljamo, da nas je februarja obiskalo za petdeset odstotkov manj smučarjev. Slabši obisk se ne pozna samo pri dnevnih smučarjih, temveč tudi pri večdnevnih gostih, saj so številni zaradi vremenskih razmer odpovedali rezervacije hotelov. Za nameček so vremenoslovci vsaj za Kranjsko Goro napovedali za približno pet stopinj Celzija nižje temperature, kot pa smo jih dejansko imeli. Škoda, ker so razmere za smuko te dni pri nas odlične,« je dejala Klavdija Gomboc, vodja marketinga in prodaje. Na velik osip je vplivalo tudi dejstvo, da je kranjskogorsko smučišče zelo priljubljeno pri mladih družinah, ki so na mraz še bolj občutljive.

V Kranjski Gori tudi sicer beležijo slabši obisk od pričakovanega. »Sezono smo zaradi previsokih temperatur začeli dvajset dni kasneje kot navadno, januar je bil še kar dober, februarja pa je prišel precejšen mraz. K slabšemu obisku dodatno prispeva še kriza, tako da bomo dosedanji izpad težko nadoknadili do konca sezone,« je še dejala Gombočeva.

Podobno ugotavljajo tudi v RTC Krvavec. »Osip smučarjev je v zadnjih dneh precejšen, zagotovo so k temu prispevale tudi zelo nizke temperature. V februarju nas je doslej obiskalo osem tisoč smučarjev, v enakem obdobju lani pa dvajset tisoč. Primerjava z lansko sezono je sicer nekoliko otežena, saj smo imeli v lanski sezoni zelo slabo vreme v januarju in nato sončnih prvih deset dni v februarju, letos pa je ravno obratno,« je razložil Luka Vrančič, vodja komerciale in marketinga v RTC Krvavec.

K slabim februarskim rezultatom je prispeval predvsem slab obisk enodnevnih smučarjev, medtem ko imajo večdnevnih gostov te dni celo za četrtino več kot prejšnja leta. »Temperature so se v zadnjih dneh na Krvavcu gibale med minus petnajst in minus dvajset stopinjami, na žalost pa smo imeli slab obisk tudi 8. februarja. Na ta dan navadno beležimo rekordne obiske, to je okoli štiri tisoč smučarjev, letos pa nas je obiskalo le dva tisoč smučarjev, čeprav smo imeli lepo vreme in prijetnih minus pet stopinj Celzija,« pravi Vrančič. Na Krvavcu so sicer v februarju zasnežili vse proge, tako da sedaj obratujejo vse naprave. »Na zimske počitnice, ko naj bi nekoliko popustil tudi mraz, smo torej dobro pripravljeni,« je še dejal Vrančič.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / / 07:00

Gorenjski glas

Gorenjski glas, 24. junij 2010, št. 50

Objavljeno na isti dan


Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Smlednik se bo predstavil Evropi

Lani se je Smlednik uvrstil v ožji izbor "naj" krajev v Sloveniji, letos pa ga bodo ocenjevali še evropski ocenjevalci.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Prvenstvo v "trkljanju" pirhov

Turistično društvo Pirniče je letos prvič organiziralo velikonočno "trklanje" pirhov.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

"Ferbec mora nekaj koštat"

Peter Škof iz Žlebov se je letos prvič lotil "kuhanja kope". Po osmih dneh so bili znani rezultati.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Ob jubileju prenovili zadružno stavbo

Kmetijska zadruga Medvode je ob koncu marca praznovala 60-letnico obstoja.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Prijateljice pritekle do naslova

Anamarija Lampič iz Valburge, ter Anja in Nina Žavbi Kunaver iz Zbilj, so letošnjo zimo postale državne prvakinje v teku na smučeh. Zmagale so v štafeti med mlajšimi deklicami.