Člani Triglava v polfinalu, članice izgubile

Kranj - V soboto sta bili odigrani še dve tekmi četrtfinala v slovenski hokejski ligi. Kranjski Triglav je v Zalogu s 4:7 (0:1, 2:2, 2:4) premagal Slavijo. Dva zadetka za Triglav je dosegel Anže Markovič, po enkrat pa so zadeli še Jernej Vodnjov, Tadej Čimžar, Gašper Jordan, Miha Mulej in Miha Ahačič. Olimpija je v Zagrebu z 1:2 premagala Mladost, že v četrtek pa je Partizan v Beogradu z 1:11 premagal HDD Bled. Maribor se je po izstopu Jesenic mladih že pred igranjem četrtfinalnih tekem uvrstil v polfinale, kamor so se sedaj uvrstili še Triglav, Olimpija in Partizan. V polfinalu se bosta v sredo v Beogradu z začetkom ob 18. uri pomerila Partizan in Triglav, uro kasneje pa v Mariboru še Maribor in Olimpija. Povratni tekmi bosta v soboto.

V soboto pa je bila odigrana tudi tekma v ženski razširjeni avstrijski hokejski ligi DEBL. Ženska ekipa kranjskega Triglava je v ledni dvorani Zlato polje gostila nemški EHV Neuberg in morala priznati premoč nasprotnic, ki so za razliko od domačink imele tudi daljšo klop. Po prvi tretjini je bilo neodločeno, v drugi pa v razmaku 16 sekund kar dva zadetka. Prvo je zadela za Triglav Tamara Svetina, a so Nemke takoj izenačile. Po odigranih dveh tretjinah je bil rezultat 1:1 in do odločitve je prišlo v zadnji tretjini, v kateri je EHV Neuberg dosegel tri zadetke, Kranjčanke pa nobenega in na koncu izgubile z 1:4.

Mularija / torek, 15. maj 2007 / 07:00

Evropska vas na Bledu

Osnovnošolci so v Festivalni dvorani predstavili vseh 27 članic Evropske unije.

Šport / četrtek, 17. maj 2018 / 23:32

Planica dobila organizacijo prvenstva

Planica bo leta 2023 organizirala nordijsko svetovno prvenstvo. Tako so odločili delegati na 51. kongresu Mednarodne smučarske zveze v Grčiji. Planica je v boju za SP premagala norveški Trondheim.

Naklo / četrtek, 17. maj 2018 / 22:23

Nov športni park, krožišče ...

V Naklem so v petek slovesno odprli krožišče Naklo sever in nov športni park, ki ima tudi pokrit športni objekt. S spominskimi plaketami so se zahvalili nekdanjim in sedanjim uspešnim športnikom.

Razvedrilo / četrtek, 17. maj 2018 / 22:23

Alpski večer

Konec tedna je bil glasbeno obarvan. Istočasno so bili v soboto zvečer trije zanimivi dogodki: Stožice so gostile težko pričakovani koncert pevske zvezde Enriqueja Iglesiasa, Lizbona letošnji izbor za...

Mularija / četrtek, 17. maj 2018 / 22:22

Postali prijatelji

Na škofjeloških osnovnih šolah Ivana Groharja in Cvetka Golarja so pretekli torek gostili učence in učitelje iz pobratenega mesta Medičina v Italiji.

Razvedrilo / četrtek, 17. maj 2018 / 22:20