Skupina Nula Kelvina v elementu - nastop ob predstavitvi nove plošče v ljubljanskem KUD-u (Foto: Peter Zakrajšek)

Glasba idealne temperature

Glasbena skupina Nula Kelvina z novo ploščo Možgani na paši s svojo melodičnostjo, izvirnostjo ter duhovitostjo že osvaja poslušalce.

Založba Celinka še naprej skrbi za sveže obraze in nove hite na slovenski glasbeni sceni: Klarisa Jovanović & Della Segodba, Jure Ivanušič & NORDunk, Jazoo … Tokrat ji je znova uspelo z izdajo odlične plošče Možgani na paši, prvenca skupine Nula Kelvina. In čeprav gre za njihov prvi skupen projekt, imajo člani skupine za seboj že dolgo glasbeno kilometrino. Marko Boh (pevec, klaviature), Klemen Kotar (bas) in Jure Rozman (bobni) so namreč že izkušeni in prekaljeni mački, ki dodobra poznajo vse nianse svoje obrti.

S ploščo Možgani na paši skupina Nula Kelvina poslušalcem ponuja barvit kolaž pesmi, ki jih po Markovih besedah lahko uvrstimo v štiri sklope: pesmi o spolni identiteti, ljubezenske pesmi, psiho-socialne pesmi ter t. i. egotripi. Iz celotnega ploščka vejeta melodična svežina in originalna duhovitost besedil pesmi, ki poslušalca v trenutku posrkajo vase.

Določene vzporednice po tej plati je zato gotovo mogoče iskati z zdaj že legendarnim duom Slon in Sadež, ki prav tako ni manjkal na predstavitvi CD-ja v ljubljanskem KUD-u France Prešeren, kjer so fantje brezhibno odigrali vse pesmi, od prve do zadnje, ogledali pa smo si tudi sijajen videospot naslovnega songa v režiji perspektivnega Nejca Gazvode (Izlet). Koncert ni pustil ravnodušnega prav nikogar, zato je udeležba na naslednjem – 8. decembra v Etno Klubu Zlati Zob v Ljubljani – obvezna.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Zvesti Gorenjskemu glasu

V Zgornji Besnici sem obiskala Marico in Janeza Sušnik, ki sta mi kot prava zvesta naročnika pokazala Glas iz leta 1980 z naslovno novico, da je umrl Tito.

Objavljeno na isti dan


Jesenice / sreda, 4. februar 2009 / 07:00

Prometni kaos ob hokejskih tekmah

Prebivalci Podmežakle opozarjajo: Napačno parkiranje je tudi na Jesenicah kaznivo!

Zanimivosti / sreda, 4. februar 2009 / 07:00

Anketa: Denar bi težko sam porabil

Slovenska loterija tudi tokrat ni izžrebala lotka in vsota je narasla že na 2,5 milijona evrov. Čeprav je to ogromno denarja, pa Kranjčani že vedo, kako bi ga porabili.

Gorenjska / sreda, 4. februar 2009 / 07:00

Umirjanje prometa v Julijskih Alpah

V okviru projekta Dynalp 2 so nastali konkretni načrti urejanja in umirjanja prometa v Bohinju, Vratih, na Vršiču ter na cesti na Mangartsko sedlo.

Slovenija / sreda, 4. februar 2009 / 07:00

Miha Pogačnik odstopil

Ljubljana – Miha Pogačnik (po rodu Gorenjec), vladni svetovalec, ki je vodil slovenski del mešane komisije mednarodnopravnih strokovnjakov za reševanje mejnega spora med Slovenijo i...

Kranj / sreda, 4. februar 2009 / 07:00

Zgradili bodo oporni zid

Tenetiše - V Tenetišah so zgradili nov odsek ceste do pokopališča na vrhu griča, vendar je na prvem levem zavoju nad cesto prišlo do zdrsa brežine, ki sicer ne ogroža stanovanjsk...