Miran Šubic: "Morda klubu niso pomagali, ker sem bil jaz zraven. Morda je moj odstop rešitev." (Foto: Gorazd Kavčič)

Šubic odhaja z vrha Triglava

Miran Šubic je nepreklicno odstopil z mesta predsednika Nogometnega društva Triglav 2000 Kranj.

Nogometaši kranjskega Triglava so v nedeljo na tekmi 14. kroga 1. slovenske nogometne lige na domači zelenici z 1:2 izgubili proti Muri 05 in so trenutno na lestvici na zadnjem mestu. Nogometni dogodek je bil tudi v znamenju protesta nogometašev in atletov AK Triglav. Tudi s transparenti so javno opozorili, da hočejo nove tribune, da so prostori pod sedanjimi neprimerni, s predpotopnimi slačilnicami, človeka nevrednimi kopalnicami, v katerih so celo podgane, atleti pa še dodajajo, da se morajo pozimi na treninge voziti v Ljubljano. Kot pravijo, jim je Mestna občina Kranj zagotavljala rešitev do leta 2013, ki pa je ni na vidiku. Že prej, v nedeljo dopoldne, pa je z mesta predsednika ND Triglav 2000 Kranj nepreklicno odstopil Miran Šubic. Nekdanji direktor kluba je bil za predsednika izvoljen na skupščini 10. oktobra, torej pred dobrim tednom dni. V pogovoru je v ponedeljek več povedal tudi o razlogih za takšno odločitev.

 

Po komaj slabem tednu ste odstopili z mesta predsednika kluba. Kje so glavni razlogi za takšno odločitev?

»Moram reči, da sem bil daleč od vloge predsednika. Menim, da je predsednik ponavadi nekdo, ki pooseblja tudi neko moč, sposobnost, gotovost, ki jo daje klubu, bodisi s svojim vplivom, ugledom. Sam te moči nimam, sem bolj operativec. Res pa je, da sem v klubu imel precejšnjo moč, glede na to, da sem bil osem let direktor. Ljudje, ki so v klubu želeli sodelovati in pomagati, so rekli, da njihove časovne in druge možnosti ne dovoljujejo dnevne prisotnosti, zato sem se potem odločil, da bom prevzel funkcijo predsednika. Nikdar pa se tega ne bi lotil, če bi vedel, kaj je sklenila kranjska koalicija glede obljubljenih novih tribun. Da se sicer to še spremeniti, prilagoditi, a enostavno je bilo to sporočilo zame zelo jasno. Ni nobene politične volje, da bi to okolje sprejelo, da imamo v Kranju eno najboljših mladinskih nogometnih šol v državi, da imamo kopico mladih atletov, drugih športnikov, da ta stadion uporabljajo šolarji, rekreativci. Ko sem dobil to sporočilo, sem o tem obvestil tudi člane novega upravnega odbora in jim sporočil, naj ravnajo po svoji vesti, kot bom tudi jaz, ker se štejem za prevaranega. Podžupanja nam je na skupščini zaželela čim prejšnje igranje mednarodnih tekem na novem objektu in hkrati vedela, da tega objekta v Kranju še dolgo ne bo.«

 

Torej je bil glavni razlog prav zadeva v zvezi z gradnjo novih tribun?

»Povod, vzrok in tudi končna odločitev je bila prav to, ker z ljudmi, ki o tem odločajo, ne želim imeti ničesar skupnega. Kot predsednik kluba pa sem z njimi vsakodnevno v odnosu. Ta odnos je sedaj nevzdržen in logično je, da se moram posloviti. Pri tem je nesporno, da se ne moreš kregati s svojo občino, okoljem, kjer živiš. Sklenil sem, da Triglav kot klub ne sme biti moj talec v tem smislu, da ga ljudje povezujejo z mano in ker imam tak odnos, na koncu nosi posledice Triglav. Ščepec tega je tudi odnos gospodarstva, okolja do našega kluba. Je specifičen v Sloveniji. To so dovolj močni razlogi, da Triglav vodijo in v njem delajo tisti ljudje, ki bodo morda lažje vzpostavili te kontakte in bodo morda na ta način tudi bolj uspešni. Ne trdim, da je to nemogoče, celo želim si, da bi bilo mogoče. Ne odhajam ne jezen, ne užaljen, ne maščevalen. Preprosto rečem, da s kranjsko oblastjo nočem imeti ničesar, kar bi me nanjo vezalo.«

 

Kako vidite prihodnost kranjskega nogometa, prvoligaša, ki je trenutno na zadnjem mestu na lestvici?

»Športna usoda Triglava je pogojena z vsem naštetim. Ko bo licenciranje, ne tisto papirnato, temveč stvarno, postalo problem, se bo izkazalo, da Kranj nima pogojev za prvo ligo. Prepričan sem, da Triglav v športnem smislu lahko igra v prvi ligi, odnos okolja pa nam daje drugo sporočilo. Imamo takšen nogomet, kolikor smo zanj pripravljeni narediti. Jaz osebno sem ponosen. Leta 2003 sem klub s sodelavci dobil v popolnem razsulu, danes pa je to klub, ki je v marsičem pojem v Sloveniji. Ne sme pa biti Triglav standard, temveč le primer, kako se da tudi skromno kaj narediti. Mi moramo poskrbeti, da naši mladi nogometaši doma igrajo tudi v članski selekciji, da so pogoji takšni kot drugod. Kranj zaostaja za Lendavo, Mursko Soboto, Velenjem, Celjem, Koprom, Novo Gorico. To niso velemesta, temveč s Kranjem najmanj primerljiva mesta. Nekaj se da narediti na igrišču s pridnostjo, delom in trudom, objekta pa se tako ne da zgraditi, pa tudi igralcev se s pridnostjo ne da nagraditi.«

 

Ostajate pa kot navijač Triglava?

»Klubu bom pomagal, kolikor mu bom lahko, nič več pa ne v tej vlogi. Z nikomer v klubu se nisem skregal. Morda pa sem bil jaz motnja za vse to. Morda zato klubu niso pomagali, ker sem bil jaz zraven. Morda je moj odstop rešitev. Če da, sem to potezo potegnil trikrat prepozno.«

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenja vas-Poljane / ponedeljek, 28. junij 2010 / 07:00

Rebalans proračuna zaradi hude zime

Proračun občine Gorenja vas-Poljane so občinski svetniki morali že spremeniti.

Objavljeno na isti dan


Nasveti / ponedeljek, 29. december 2014 / 00:57

Podjetnost

Pravijo, da je podjetnost tista žilica, ki jo imamo ali pa ne. Zagotovo se je veliko lahko priučimo, če imamo možnost. Možnosti dobimo v okoljih, kjer se nahajamo: v šoli, družini, klubih, društvih...

Kultura / ponedeljek, 29. december 2014 / 00:55

Koncert Mlejnikove in Hostnika

Škofja Loka, Jesenice – V kapeli puštalskega gradu bo v ponedeljek, 29. decembra, ob 19. uri novoletni recital Ane Julije Mlejnik in Tomaža Hostnika. Violinistka Mlejnikova pripravlja magisterij na...

Razvedrilo / ponedeljek, 29. december 2014 / 00:53

Mladi glasbeniki polepšali predbožični čas

Predoslje – Na božično-novoletnem koncertu so v Kulturnem domu v Predosljah nastopili mladi učenci glasbene šole Glasbosned iz Kranja, ki jo vodi prekaljeni glasbenik Janez Šter, sicer član zasedbe...

Razvedrilo / ponedeljek, 29. december 2014 / 00:51

Predbožično vzdušje pod lipami

Vodice – Prejšnjo soboto je Prosvetno društvo Vodice pred Kulturnim domom pripravilo sproščeno predpraznično prireditev s številnimi glasbenimi gosti. Zbranim udeležencem vseh generacij so se na pr...

Kronika / ponedeljek, 29. december 2014 / 00:49

Prodajala ukradene motorje

Ljubljana – Ljubljanski policisti so pred dnevi zasačili Ljubljančana, stara 21 in 27 let, ki sta na parkirišču ene od bežigrajskih trgovin prodajala izvenkrmne motorje (na sliki), za katere se je...