Bo Bistrica rešila zimsko sezono?

Občinski svetniki so sprejeli predlog odloka o koncesiji za graditev nove žičniške naprave Bistrica.

Bohinjska Bistrica – Bistrica je sicer že nekaj let v mirovanju, namen nove gradnje oziroma obnove pa je rešiti Koblo in pozitivno vplivati na zimsko turistično sezono. »Zelo nas je strah, kaj se bo s Koblo zgodilo, saj smo zelo odvisni tudi od zimske sezone. Za letošnjo sezono je verjetno že prepozno, upamo pa na prihodnje leto,« je povedal Klemen Langus, direktor Turizma Bohinj. Koncesionar Kobla ŽTG od 14. septembra 2009 nima več uporabnega dovoljenja za žičnico Bistrica, zato mu je občina z odločbo odvzela koncesijo. Občinski svet je na nedavni seji sprejel predlog odloka o podelitvi koncesije za graditev žičniške naprave Bistrica. Po tem odloku naj bi po neuradnih informacijah na razpisu imela največ možnosti za pridobitev koncesije družba MPM Engineering z direktorjem Boštjanom Čoklom na čelu, ki želi v Bohinju urediti največje smučišče na Gorenjskem. Direktor Koble ŽTG Peter Žnidar je ob tem pojasnil, da je odlok nezakonit in neustaven: »Nam formalno koncesija za to vlečnico še ni odvzeta. Dobili smo odločbo, se nanjo pritožili in postopek še poteka. Novi odlok pa je bil sprejet po hitrem postopku. Župana prosimo, da izvajanje odloka zadrži, ker ga bomo sicer morali izpodbijati.« Župan Franc Kramar je na seji povedal, da bodo na občini podpirali projekt gradnje novega smučišča. »Odlok ne posega v Koblo ŽTG, ne posega v vlečnico Ravne, v Kozji hrbet … Posega v žičnico, ki že pet let stoji. Objavljen bo razpis in prijavi se lahko Kobla ŽTG, MPM Engineering ... Kot župan sem dolžan gledati na javni interes.« Občinski svetnik Jožef Cvetek je dejal, da bi bilo prav, če bi prišlo do dogovora med potencialnim graditeljem in lastnikom. Izrazil je tudi mnenje, da bi zadevo lahko rešili z odškodnino za staro žičnico, ki bi jo sedanji lastnik lahko uporabil za obnovo drugih delov Koble. »Če bo želja po dogovoru, bo do njega lahko prišlo,« je še pojasnil direktor Koble ŽTG in izrazil željo, da se problem reši v prid kraju. »Tudi jaz sem Bohinjec. Vsi smo na isti barki, tako ali drugače.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / petek, 28. junij 2019 / 11:56

Z državo smo dejavnik

»S samostojno državo smo enakopraven del svetovne ureditve. Republika Slovenija je suverena članica mednarodne skupnosti. Mi smo dejavnik navznoter in navzven,« je poudaril predsednik Borut Pahor.

Objavljeno na isti dan


Kultura / petek, 28. december 2007 / 07:00

Ajdičeva Brata na radiu

Opera Brata skladatelja Alojza Ajdiča odslej posneta tudi na tonskem zapisu

Prosti čas / petek, 28. december 2007 / 07:00

Poželenje pod vodo

Kranjski The Tide so se s spotom Desire premierno predstavili na MTV Adria, dan kasneje pa smo člane skupine in sodelujoče pri spotu lahko srečali v kranjski Galeriji Dali. Ogledali smo si tudi nastaj...

Humor / petek, 28. december 2007 / 07:00

Nič več ni tako, kot je bilo

Dedku Mrazu in Božičku ni lahko. Drug drugemu hodita v zelje, otroci niso več zadovoljni z vsakim darilom. Onadva pa sta vsako leto starejša.

GG Plus / petek, 28. december 2007 / 07:00

Med sosedi 70

Odstranitev kontrol na mejah Slovenije z Italijo, Avstrijo in Madžarsko so še s posebno naklonjenostjo in upanjem sprejeli Slovenci v zamejstvu.

Nasveti / petek, 28. december 2007 / 07:00

Z domačimi dobrotami v novo leto

Na našo prošnjo, naj nam predlaga enega svojih menijev za silvestrovo, se je znani slovenski kuhar Andrej Fric, ki je včasih kuhal tudi po gorenjskih gostiščih, zdaj pa živi v Piranu, snema TV filme o...