Praznovanje po petdesetih letih (Foto: arhiv dogodka)

Veliko lepih spominov in doživetij

Učenci Osemletne osnovne šole Duplje 1961-2011 so zapisali: "Težko si je zamisliti, pa vendarle je res. V letošnjem letu se je izteklo petdeset let, odkar smo zapustili šolske klopi Osemletne osnovne šole v Dupljah. Nekateri od nas so zadnja leta spremljali domov svoje vnuke, večina nas pa je zapustila šolske klopi pred petdesetimi leti."

Porodila se je ideja, da bi videli prostore, kjer so preživeli štiri oziroma osem let. Vodja podružnične šole Mihaela Križaj je z navdušenjem pozdravila njihove želje in jih povabila v lepo obnovljene prostore vrtca in šole. Srečanju pred šolo so sledili stiski rok, objemi in poljubi.

»Pozdravile so nas tudi profesorice nižjih razredov in nas skupaj z vodjo podružnične šole odpeljale v prostore. Največje presenečenje nas je čakalo v večnamenskem prostoru, kjer so naši gostitelji pripravili mizo z dobrotami in za vsakega prisrčno darilce z rožico: Nasmeh je najlepše darilo, s katerim lahko nekoga razveseliš.«

Vse je potekalo v tako sproščenem vzdušju, da beseda hvala ne more izreči vse hvaležnosti ob takem lepem sprejemu gostiteljev.

»Še enkrat prisrčna hvala kolektivu Podružnične šole v Dupljah in gospodu Bohincu, ravnatelju Osnovne šole Naklo, za topel sprejem. Ponosni smo, da še zmeraj obstajajo kolektivi, ki našim potomcem poleg znanja podarjajo tudi srčno kulturo.«

S svojim obiskom sta jih razveselila in počastila tudi njihova profesorja Mara Črnilec in Jože Trčon. V njuni navzočnosti so podoživeli skupna leta. Obema se zahvaljujejo za obujanje spominov in upajo, da se bosta v prihodnosti udeleževala srečanj, ki jih načrtujejo.

Druženje so učenci Osemletne osnovne šole Duplje 1961-2011 nadaljevali v Podbrezjah pri Slavki. Oživeli so mladostni spomini iz šolskih dni in skupaj z doživetji iz tistih časov polepšali popoldansko in večerno druženje. Kot je rekel njihov sošolec Miro: »Človek je bogat, če ima zdravje, prijatelje in lepe spomine.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Žiri / sobota, 28. junij 2008 / 07:00

Prizadevanja za boljše življenje

Ob žirovskem občinskem prazniku je župan podelil štiri priznanja zaslužnim občanom.

Objavljeno na isti dan


Kranj / sobota, 26. junij 2010 / 07:00

Diakoni posvečeni v duhovnike

Med 14 letošnjimi novomašniki sta tudi dva z Gorenjske.

Prosti čas / sobota, 26. junij 2010 / 07:00

Poletna noč v Vrbi

Zavod za turizem in kulturo Žirovnica to soboto ob 20. uri na parkirišču v Vrbi prireja Poletno noč zimzelenih slovenskih popevk. Nastopili bodo Big Band Nova iz Nove Gorice s so...

GG Plus / sobota, 26. junij 2010 / 07:00

Da bo moj otrok odgovoren (2)

Ne nagovarjam vas, da bi pozabili nase in svojo odgovornost kazali z razdajanjem za družbeno koristna dela. Šele človek, ki zna skrbeti in odgovarjati zase, lahko na zdrav način poskrbi za druge....

Prosti čas / sobota, 26. junij 2010 / 07:00

Radost razveseljuje

Gorenjski ansambel Radost že šest let razveseljuje ljubitelje narodnozabavne glasbe.

GG Plus / sobota, 26. junij 2010 / 07:00

Kako je s Slovenci pri sosedih

V torek je bila v Ljubljani seja komisije državnega zbora za odnose s Slovenci v zamejstvu in po svetu, na kateri je minister za Slovence v zamejstvu in po svetu dr. Boštjan Žekš poročal o...