Siniša Brkič, trener Triglava Gorenjske: "Verjamem v moštvo in v naše napadalce. Mislim, da se jim mora odpreti." (Foto: Gorazd Kavčič)

Napadalcem se bo odprlo

Tako pravi in verjame Siniša Brkič, trener nogometašev Triglava Gorenjske, trenutno devetouvrščene ekipe na lestvici prve lige.

Kranj – Kranjčani so v sedanjih enajstih tekmah v prvi slovenski nogometni ligi zabili le pet golov, kar je vsekakor premalo. Na lestvici so po nedeljskem remiju z 0 : 0 z Rudarjem padli na predzadnje, deveto mesto. Čakata jih težki gostovanji, danes v Domžalah, slednje so v 11. krogu izgubile v Celju z 0 : 3 in so na lestvici na petem mestu, in v soboto v Mariboru. Več o dosedanjih in nadaljnjih tekmah Triglava Gorenjske je povedal trener Siniša Brkič.

V enajstih krogih ste osvojili enajst točk. Kako ste zadovoljni?

»Z izkupičkom osvojenih točk sem kar zadovoljen, kajti naš plan je na vsaki tekmi osvojiti točko, kar nam je v skupnem seštevku tudi uspelo. To je tudi plan uprave in moram reči, da je to kar v redu, čeprav smo imeli priložnost, da bi bilo osvojenih točk tudi več. Lahko pa bi bilo tudi nekoliko slabše.«

Kje so še rezerve, da bi bilo lahko boljše?

»Moram reči, da smo vse preveč zadetkov prejeli iz prekinitev. Sedaj se stvari nekoliko izboljšujejo. Nekako smo postavili moštvo in v nadaljevanju bo prav gotovo bolje. Težko je, ko se nekdo poškoduje in moraš menjati igralce na igralnih mestih. Mislim pa, da nam bo še kako prav prišla prekinitev zaradi reprezentančnega nastopa in da bomo v tem času stvari postavili tako, kot je treba.«

Pred vami je težak teden. Kaj pričakujete, saj ste sedaj osvojili manj, kot ste pričakovali?

»Res je. Ni se nam izšlo na gostovanju v Lendavi, kjer smo imeli kar nekaj priložnosti, a jih nismo izkoristili, na drugi strani pa jo je Nafta. Tudi danes proti Rudarju nismo izkoristili vsega, a jaz verjamem v moštvo in naše napadalce. Mislim, da se jim mora odpreti in da začnejo dajati zadetke, kar bo tudi pomenilo osvajanje novih točk.«

Obrambna vrsta je na tekmi proti Rudarju delovala odlično, če bi steklo še v napadu, bi bilo prav gotovo bolje.

»Obramba na čelu z vratarjem Gracarjem je delovala zares dobro. Odlično so se kosali z visokimi igralci Rudarja, Gracar pa je kar nekajkrat izvrstno posredoval. Napad? To pa je drugo vprašanje. Kot sem že dejal, odprlo se nam bo tudi v tem delu igre. Že v Lendavi smo imeli nekaj lepih priložnosti. Tudi danes sta imel priložnost Bunderla pa Košnik. Te priložnosti bo treba le še izkoristiti in prepričan sem, da se bo to tudi zgodilo. Burgar, ki je pravi profesionalec in ki ga izredno spoštujem, je bil naš najboljši strelec v lanskem jesenskem delu. Nato je padel v nekakšno krizo, iz katere pa se bo v prihodnje zagotovo dvignil.«

Kje so po vašem mnenju vzroki, da do tega prihaja?

»Naši igralci so študenti ali pa zaposleni, ki nimajo časa za pravi počitek. Tako prihajajo na treninge utrujeni, prav tako tudi na tekme. To se je moralo videti tudi na tej zadnji tekmi. V prvem polčasu smo mi napadali, a nam je nato zmanjkalo moči. Če bi zadeli, bi bilo prav gotovo drugače. Sedaj bomo morali točke iskati drugje in navsezadnje: zakaj ne bi bila sreča enkrat na naši strani.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / sreda, 22. junij 2016 / 13:54

Katjuša pobrala slavo, Pibernik dvajseti

Na kolesarski dirki Po Sloveniji, katere manjši del je potekal po Gorenjskem, je vozil tudi britanski zvezdnik Mark Cavendish, ki pa se ni izkazal. V ospredju so bili kolesarji ruske Katjuše, najvišje...

Objavljeno na isti dan


Tržič / / 07:00

Zaprta cesta pri Podljubelju

Tržič - Ta teden so začeli obnavljati vodovod Črni gozd na odseku Podljubelj–vodni zbiralnik Ibelc. Občina Tržič obvešča prebivalce, da je zato od 3. septembra popolna zapora na...

Tržič / / 07:00

Tradicija čevljarjev ostaja

Tržičani pripravljajo letos že 41. Šuštarsko nedeljo. V petek bodo odprli razstavo tržiških čevljarjev, po dolgih letih pa bodo spet uprizorili "frejšpreh`ngo".

Slovenija / / 07:00

Ljubitelji starih vozil

Na 6. vseslovenskem srečanju lastnikov starodobnih vozil se je zbralo več kot dvesto voznikov iz vse Slovenije.

Zanimivosti / / 07:00

Srečanje nekdanjih učencev obrtne šole

Mekinje - V uršulinskem samostanu v Mekinjah so se v soboto na tradicionalnem vsakoletnem srečanju že dvajsetič zapored dobili učenci nekdanje frizerske šole, ki je v letih od 19...

Slovenija / / 07:00

Začel se je islamski post

Ljubljana - Za muslimane po svetu in tudi v Sloveniji se je v ponedeljek, 1. septembra, začel islamski mesec posta ramazan, ki bo z ramazanskim bajramom (praznikom) končan 30. se...