Narodni park za vse uporabnike
Štirideset navdušenih ljubiteljskih naravoslovcev, uporabnikov Varstveno delovnih centrov iz vse Slovenije, je prejšnji petek raziskovalo šotna barja na Pokljuki.
Goreljek - »Všeč so mi jelke. Čudovita drevesa so. Na Pokljuko vedno rada pridem, ker je tu tako svež zrak. Če bi lahko, bi še prišla,« je bila nad petkovim dopoldnevom na Goreljku zadovoljna Darja Zdolšek iz Izole, ki se je na likovni delavnici sredi Pokljuke poglobila v pomirjajoč svet gozdnih barv in oblik. Blaž Mužan iz Ribnega je bil navdušen nad raziskovanjem narave: »Izvedel sem, da jelenovi rogovi rastejo 36 mesecev. Šotno barje je staro osem tisoč let in je osem metrov globoko,« je nizal podatke, ki jih je izvedel od mentoric Maje in Alenke, ki sta skupinico navdušenih naravoslovcev popeljali po krožni poti po barju in jim pomagali odkrivati male skrivnosti bogatega živega sveta na Pokljuki.
»Omogočanje doživljanja narodnega parka je ena temeljnih nalog TNP. Da bi približali naravno okolje vsem našim obiskovalcem, so v TNP nekateri dostopi na posameznih lokacijah naravnih vrednot ter objektov kulturne dediščine primerni tudi za funkcionalno ovirane obiskovalce,« je povedala Ana Kunstelj, vodja informacijskega središča TNP Triglavska roža na Bledu. Tokrat so se odločili, da vrata edinega slovenskega narodnega parka na široko odprejo tudi za uporabnike Centrov za usposabljanje, delo in varstvo. Na Pokljuki so posebej zanje pripravili naravoslovne, fotografske in likovne delavnice, v katerih so ljubitelji narave iz radovljiškega, tolminskega, koprskega in kranjskega VDC-ja navdušeno sodelovali ves petkov dopoldan.«