Radio dva (začasno) utihnil
Poslovodja slovenske radijske postaje Radio dva iz Celovca Marjan Pipp (Radio dva je naš partner v čezmejnem projektu Sosed/Nachbar) je sporočil, da je v ponedeljek radijska postaja (začasno) utihnila. Ostala je namreč brez licence.
KommAustria jo je za »naselitveno ozemlje slovenske narodne skupnosti na Koroškem« podelila društvu Agora – Avtonomno gibanje odprtega radia, v katerega programu slovenščina ni prevladujoč jezik, ne pa Radiu dva, ki je pretežno slovenski. Odločbo o odvzemu licence je potrdil tudi Zvezni komunikacijski senat, ki je soglašal z mnenjem, da »slovenska manjšina ni izključna ali merodajna ciljna skupina« za radijsko licenco za naselitveno ozemlje slovenske narodne skupnosti na Koroškem in je zakonu zadoščeno, če je slovenščina v programu tudi upoštevana.
Družabniki Radia dva so se odločili, da se bodo zaradi kratenja pravic slovenski narodni skupnosti pritožili na avstrijsko ustavno sodišče, vendar so pri tem poudarili, da njihova pritožba ni usmerjena zoper Radio Agora. Slovenska manjšina ima po 67. in 68. členu Sanžermenske pogodbe, po 7. členu Avstrijske državne pogodbe in po evropskih konvencijah pravico do svojih medijev. Radijska licenca je bila razpisana za naselitveno ozemlje slovenske narodne skupnosti, kar kaže, da že razpis sam namenja licenco radiu s slovenskim programom. Prav tako je Radio dva družba, katere statutarni namen je »zagotavljanje samostojne radijske ponudbe za slovensko manjšino v Avstriji«. Družabniki so poleg Mohorjeve družbe še kulturne in gospodarske organizacije Slovencev na Koroškem, medtem ko so člani Agore fizične osebe (njihovo število ni znano), njen statut pa slovenske manjšine sploh ne omenja. Radio dva je v tiskovnem sporočilu tudi zapisal, da deluje na južnem Koroškem 12 nemških radijskih programov. Odprt radio mora imeti svojo frekvenco, vendar pa ne tiste, ki je namenjena slovenski manjšini.
Radio Agora je javnosti po pridobitvi frekvence sporočil, da ima slovenščina v njegovem programu pomembno mesto in da namerava v prihodnje količino slovenskega programa še povečati.