Divji orli, gozdovniki iz Rodu zelenega Žirka iz Žirov, so šotor Savica brez napak postavili v dveh minutah in pol.

Nazaj v bohinjski raj

Laški Rovt - Zveza tabornikov Slovenije je minuli vikend organizirala vsakoletni državni mnogoboj, ki je v počastitev 60-letnice zveze tokrat potekal na taborišču v Laškem Rovtu pri Bohinju. Udeležilo se ga je okrog trideset taborniških rodov iz vse Slovenije in skupaj okrog 380 tabornikov, ki so se v devetih starostnih kategorijah spopadli z izzivi, kot je kurjenje ognja, lokostrelstvo, postavljanje različnih šotorov, sporazumevanje s signali, lov na lisico, postavljanje signalnega stolpa itd.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / petek, 6. junij 2008 / 07:00

Letališki policisti na svojem

Brniški policisti so se v torek iz najetih preselili v lastne prostore. Nova postaja letališke policije je stala 2,9 milijona evrov.

Objavljeno na isti dan


Kranj / sreda, 30. april 2008 / 07:00

Slovesno za praznik dela

Po Gorenjskem bodo ob prazniku dela pripravili številna prvomajska srečanja.

Splošno / sreda, 30. april 2008 / 07:00

Neobičajna, močna zadruga

M Sora letos praznuje 60-letnico ustanovitve. Danes med dejavnosti zadruge ne spadajo zgolj klasične oblike pomoči kmetom, uveljavljajo se tudi v tujini.

Splošno / sreda, 30. april 2008 / 07:00

Čipke so moje življenje

"Ne le, da so čipke lepe, zasvojena sem z njimi," pravi Iva Sobočan, mojstrica klekljanja, ki smo jo obiskali še pred začetkom drugih slovenskih klekljarskih dni v Žireh.

Splošno / sreda, 30. april 2008 / 07:00

Komentar: Zakurite kres, prihaja internet

V začetku meseca je revija Manager drugič objavila lestvico najbogatejših Slovencev. Med njimi ni veliko bogatašev s Škofjeloškega.

Zanimivosti / sreda, 30. april 2008 / 07:00

Na praznični izlet z otroki

Pred prvomajskimi prazniki mnogi starši razmišljajo, na kakšen zanimiv izlet bi lahko peljali otroke v bližajočih se prostih dneh. Nanizali vam bomo nekaj namigov za družinska potepanja.