Nadgradnja ločenega zbiranja odpadkov

Žirovnica - V občini Žirovnica nadgrajujejo ločeno zbiranje odpadkov. Zbiranje odpadkov na ekoloških otokih je že ustaljena praksa, pred kratkim pa je koncesionar Jeko-In zabojnike, v katere so občani lahko odmetavali le PET plastično embalažo, zamenjal z zabojniki, v katere se lahko odlaga vsakršna embalaža: tetrapak, plastična in kovinska. Ločeno zbiranje stekla in papirja ostaja nespremenjeno. V naslednji fazi nameravajo uvesti še ločeno zbiranje embalaže in kuhinjskih odpadkov v gospodinjstvih posistemu 'od vrat do vrat'.

Ločeno zbiranje embalaže naj bi po informacijah Jeko-Ina uvedli jeseni, saj to ne bo imelo vpliva na ceno ravnanja z odpadki, ker bi zabojnike za embalažo in komunalne odpadke praznili izmenično na 14 dni. »V primeru, da bodo do takrat sproščene z uredbo zamrznjene cene komunalnih storitev, bomo sočasno začeli še ločeno zbirati kuhinjske odpadke: dodatna storitev, ki jo bomo tudi dodatno zaračunavali,« pojasnjujejo v Jeko-Inu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Mularija / torek, 26. junij 2007 / 07:00

Uspešen na področju likovne dejavnosti

Ob zaključku šolskega leta so podelili priznanja učencem tudi v Vzgojno izobraževalnem zavodu Smlednik. Med tistimi, ki je izstopal, je bil Mel Chiwele, devetošolec iz Železnikov. Uspe...

Objavljeno na isti dan


Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Bojan Križaj ni več direktor

Nekdanji odlični tržiški smučar je bil v iskanju denarja za slovensko alpsko smučanje očitno premalo uspešen.

Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Waltin je novi selektor hokejske reprezentance

Od danes naprej ima naša hokejska reprezentanca novega selektorja, to je izkušeni 54-letni Šved Mats Waltin.

Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Z Zvonetom nazaj v Afriko

Ob okrogli polstoletnici si človek lahko želi marsikaj, eden naših najbolj znanih svetovnih popotnikov Zvone Šeruga pa si je po skoraj dveh desetletjih spet zaželel potovanja z motorjem v Afriko.

Kronika / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Nesreče

Padel pod traktor Košiše - V petek okoli 16.30 so Policijsko postajo Kamnik obvestili, da se je v gozdu pri kraju Košiše smrtno ponesrečil 75-letni do...

Kranj / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Večina volivcev za Tenetiše

Na referendumu je 85,19 odstotka volivcev podprlo gradnjo centra za ravnanje z odpadki v Tenetišah. Civilna iniciativa Mlaka Tenetiše pravi, da je referendum padel, ker je nekaj čez tisoč tamkajšnjih...