Natančna škoda še ni izračunana
Kolikšno škodo so utrpeli zaradi izstopa občine Medvode iz projekta Gorki, v Šenčurju še ne vedo, v Kranju pa so informativno izračunali, da naj bi je bilo okoli 240 tisoč evrov.
Kranj – Mestna občina Kranj naj bi zaradi nenadnega izstopa občine Medvode iz projekta Gorki utrpela približno 240 tisoč evrov škode, medtem ko v občini Šenčur nastalo škodo še vedno izračunavajo. V vsakem primeru pa bosta obe občini od Medvod zahtevali primerno odškodnino, ker se je enostransko odpovedala sodelovanju pri gradnji skupne kanalizacije s čistilno napravo v Smledniku.
»Dvesto štirideset tisoč evrov je zgolj informativen izračun oziroma naša predvidena škoda,« je pojasnil kranjski podžupan Bojan Homan, pristojen za področje komunalne infrastrukture. Po Homanovih besedah kranjska občina odškodnine ne želi izterjati po sodni poti, temveč si prizadevajo za ustrezno poravnavo z Medvodami. »Dejstvo pa je, da nam je zaradi izstopa Medvod iz Gorkija nastala precejšnja škoda. Ne nazadnje sedaj za gradnjo kanalizacije v naselju Hrastje ne moremo kandidirati za evropska sredstva, temveč bo morala občina zanjo poiskati izključno lastna sredstva. Projekt zaradi nenadne odpovedi Medvod tudi ni več uresničljiv do leta 2015,« ugotavlja Homan. Odločitev o tem, ali bosta občini Kranj in Šenčur proti Medvodam z zahtevo po povrnitvi nastale škode nastopali skupaj ali vsaka zase, še ni bila sprejeta, je še dodal.
Šenčurski župan Miro Kozelj pravi, da nastalo škodo še izračunavajo. »Škoda ni samo finančne narave, utrpeli smo namreč tudi precejšnjo izgubo časa. Za naknadno uvrstitev čistilne naprave Trboje, ki bo nadomestila lokacijo Smlednik, v novi občinski prostorski načrt bomo potrebovali najmanj leto dni,« pravi Kozelj, ki si prizadeva, da bi na novo čistilno napravo Trboje priključili tudi vasi z desnega brega Save. A to zna biti tudi račun brez krčmarja, saj menda v Mestni občini Kranj razmišljajo, da bi kanalizacijo teh vasi prek Medvod priklopili na ljubljansko čistilno napravo.
Na občini Medvode morebitnih odškodninskih zahtevkov Kranja in Šenčurja za Gorenjski glas ne želijo komentirati, dokler jih dejansko ne prejmejo.