Teja Gregorin si je s petim mestom pritekla in pristreljala mesto na razglasitvi najboljših. (Foto: Tomaž Šušteršič)

Po Rusiji še Oslo

Na svetovnem prvenstvu v biatlonu je najboljšo slovensko uvrstitev s petim mestom dosegla Teja Gregorin.

Kranj – Z žensko štafetno preizkušnjo se je v nedeljo v Hanti Mansijsku v Rusiji končalo svetovno prvenstvo v biatlonu. Slovenski reprezentanci ni uspelo ponoviti dosežkov alpskih in nordijskih smučarjev, ki so na največjem tekmovanju sezone osvojili medalje. Za najvišjo uvrstitev je poskrbela Teja Gregorin. Na tekmi s skupinskim startom je končala na petem mestu, blizu pa je bila tudi medalji. Najboljšo moško posamično uvrstitev je dosegel Klemen Bauer s petnajstim mestom v sprintu, omeniti gre tudi osmo mesto moške štafete. Predvsem v obeh štafetnih nastopih je bil prvi mož slovenske ekipe Janez Marič, ki pa se mu je na posamičnih tekmah za vidnejšo uvrstitev prevečkrat zatresla roka.

»Zaradi zastoja na drugem streljanju sem izgubila precej sekund, zaradi česar bi se lahko izšlo tudi drugače, morda slabše, morda bolje, o tem ne gre več razmišljati. Žal se je naboj zataknil v nabojniku in vzmet ni potisnila naboja v cev, zato sem ga morala vstaviti ročno. V zadnjem krogu mi je uspelo prehiteti še nekaj tekmovalk in s petim mestom sem zadovoljna,« je po tekmi s skupinskim startom povedala Teja Gregorin. Biatlonce do konca sezone svetovnega pokala ta konec tedna čaka le še zaključek v Oslu na Norveškem, kjer pa ne bo nastopil Peter Dokl, prav tako pa tudi ne Jakov Fak. Slednji je zaradi ozeblin na desnem kazalcu sezono zaključil že pred svetovnim prvenstvom.

Zgodilo se je

Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ...

Prosti čas / ponedeljek, 4. julij 2011 / 07:00

Zeleno in prijetno

Poletje na Jezerskem bo živahno, Brdo pa Gorenjci poznamo predvsem po porokah, lepem parku ter zadnja leta po Županovem teku.

Objavljeno na isti dan

Kultura / petek, 13. november 2015 / 07:00

Regijsko pevsko tekmovanje

Škofja Loka – V Kristalni dvorani Sokolskega doma bo jutri, v soboto, 14. novembra, potekalo regijsko tekmovanje odraslih pevskih zasedb. Ob 13.30 bodo najprej nastopile male vokalne skupine in dva...

Radovljica / petek, 13. november 2015 / 07:00