Skupina Obduction ostaja zvesta svojemu prepoznavnemu metalskemu slogu. (Foto: arhiv skupine)

Obduction spet na odru

Kranjska metal skupina Obduction se vrača na glasbene odre. Nocoj se bo prvič predstavila z novo pevko Saro.

Nocoj bodo v kranjskem klubu Sub Art kot predskupina Srečne mladine nastopili stari znanci kranjske težkometalne glasbe – skupina Obduction. Pred dvema letoma je izdala svoj prvi album z naslovom Fingerprint, sledilo je kar nekaj klubskih in festivalskih koncertov, v zadnjem času pa zaradi menjav v zasedbi skupina koncertno ni bila aktivna. Njihove vrste je že pred časom okrepil basist Lenart Jerabek, nocoj pa se bo skupina prvič predstavila z novo pevko Saro Oblak iz Tenetiš. »Sara je prevladujočo 'nizkotonskost', značilno za metalni zvok, nadgradila s harmonično razgibanostjo. Obiskovalcem nocojšnjega koncerta se obeta štirideset minut čiste energije, pristnosti in iskrenosti,« napoveduje Lenart.

V pred osemnajstimi leti ustanovljeni skupini sicer še vedno igrajo ustanovni člani Goran Ristić, Mirko Ratković in Dalibor Sarajlić. Fantje ugotavljajo, da sta nova člana v skupino prinesla svežo energijo in nove zamisli. »Tako nastaja tudi nov material, ki ga vestno izpopolnjujemo. Novi posnetki se seveda nekoliko razlikujejo od predhodnih stvaritev, kljub temu pa ostajamo zvesti svojemu prepoznavnemu in edinstvenemu metalnemu slogu in zvoku,« pravijo. V prihodnosti si želijo čim več zamisli pri ustvarjanju novega materiala, upajo pa tudi na čim več koncertov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / sobota, 26. junij 2010 / 07:00

Kako je s Slovenci pri sosedih

V torek je bila v Ljubljani seja komisije državnega zbora za odnose s Slovenci v zamejstvu in po svetu, na kateri je minister za Slovence v zamejstvu in po svetu dr. Boštjan Žekš poročal o...

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / / 15:28

Za igrišče pridobivajo papirje

Občina Kranjska Gora je poleti v last dobila zemljišča, na katerih bo v javno-zasebnem partnerstvu razširila igrišče za golf. Trenutno urejajo dokumentacijo, o datumih gradnje še ne govorijo.

Gospodarstvo / / 15:28

Huda kriza v prireji mleka

Minister Dejan Židan na sejmu v Komendi: »Jaz sem prvi, ki razumem kmete, zakaj pripravljajo protestne shode. Kriza je huda zlasti v prireji mleka.«

Naklo / / 15:18

Trinajst vasi v eno občino

»Mlada je občina, a več stoletij so stari njeni kraji,« je voditeljica Nataša Kne nagovorila zbrane ob praznovanju dvajsetletnice Občine Naklo.

Razvedrilo / / 15:17

Miss Universe Slovenije 2015 je postala Konjičanka

Tokrat se je izbor za miss universe Slovenije 2015 za gorenjske predstavnice zaključil brez višjih uvrstitev, najlepša pa je postala devetnajstletna Ana Haložan iz Slovenskih Konjic.

Cerklje na Gorenjskem / / 14:49

Najlepša vas letos Šmartno

V Cerkljah so že šestič podelili priznanja najlepše urejenim vasem, ulicam in objektom.