Gašper s prijatelji
Gašperji iz leta 1978 spet igrajo. Zasedba skoraj ista kot pred triintridesetimi leti. Stari znanci v novih oblekah.
Skupina Gašper s prijatelji so stari glasbeni prijatelji, doma izpod Storžiča. Pravzaprav se jih ljudje spomnijo kot Gašperjev iz časov, ko so sodelovali s Slavkom Avsenikom, pa tudi iz obdobja, ko so postali ena najbolj prepoznavnih domačih narodnozabavnih skupin.
Vse se je začelo leta 1978. Takrat je bil to trio, ki je največkrat spremljal folklorno skupino v Preddvoru. Ustanovni člani so bili Brane Tičar - Gašperjev iz Nove vasi, po katerem so potem poimenovali tudi ansambel, se je pa ime tako prijelo, da smo včasih pozabili, kako je pravzaprav Branetu ime in kako se piše; pa še Franci Tišler in Primož Krišelj. Kasneje sta se pridružila Mirjana Bogataj (Jugovic) in Brane Likozar. Skupaj jih je najprej spravila Alenka Krišelj, v nadaljevanju pa so spoznali tudi Tončko Marolt, ki jim je priskrbela skladbe, ki jih je velik del svojega življenja zbirala in ki jih igrajo še danes z enakim veseljem, kot so jih takrat. Širšemu slovenskemu občinstvu so se prikupili tudi z nastopi v oddajah Naše srečanje in Košnikova gostilna, v katere jih je povabil Mito Trefalt. Na bas, ki edini ni v rokah enega izmed Gašperjev iz leta 1978, pa sedaj igra Bojan Batič. Prav zaradi glasbenega repertoarja se močno razlikujejo od večine naših narodnozabavnih ansamblov, da pa bo razlika še večja, je poskrbela modna kreatorka Karmen Klobasa, ki jim je oblikovala nova oblačila. Ideje je črpala iz gorenjske narodne noše, obleke pa so tako posodobljena rekonstrukcija noše iz okolice Škofje Loke, alpskega tipa.
Gašper in njegovi prijatelji bodo prvič svoja nova oblačila pokazali domačemu občinstvu 19. februarja v Preddvoru. V sodelovanju z Dobrodelnim društvom France Trefalt pripravljajo Košnikovo gostilno, v kateri boste lahko prisluhnili novim zgodbam znanega Janeza Košnika.
Vstopnine za Košnikovo gostilno v Preddvoru ne bo, bodo pa zbirali prostovoljne prispevke, ki jih bodo v celoti namenili za nova oblačila, saj so za skupino pomenila kar velik finančni zalogaj.