Andrej Štremfelj in dijak Gimnazije Kranj Janez Sagadin ob vitrini (Foto: Tina Dokl)

Vitrina v spomin na alpinista Nejca Zaplotnika

Preteklo sredo sta na Gimnaziji Kranj tamkajšnji ravnatelj Franc Rozman in Mojca Zaplotnik odprla vitrino v spomin na alpinista Nejca Zaplotnika. V njej so razstavljeni Zaplotnikovi predmeti. Do vitrine, ki je v neposredni bližini knjižnice, je od vhoda speljana plezalna vrv. Slednja simbolizira njegovo pot skozi kranjsko gimnazijo. Dogodek sta popestrila kulturni program in predavanje Andreja Štremflja.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / torek, 28. junij 2011 / 07:00

V Londonu se dobro počuti

"Vesel sem, da sem sprejel to odločitev, katere cilj je čim bolje tekmovati na olimpijskih igrah prihodnje leto," po dobrega pol leta treninga in življenja v Londonu pravi atlet Matic Osovnikar.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / ponedeljek, 27. avgust 2012 / 07:00

V spomin: Rado Mužan (1951-2012)

Zapustil nas je Rado Mužan, nadarjen ljudski igralec, režiser, lutkar, organizator v Gledališču Toneta Čufarja, dolga leta ključna osebnost kulturnega dogajanja v Ribnem, vodja Lutkovnega gledali...

Zanimivosti / ponedeljek, 27. avgust 2012 / 07:00

Gasilci preizkusili usposobljenost

Srednji Vrh - Gasilska zveza Kranjska Gora je v Srednjem Vrhu nad Gozd-Martuljkom organizirala obsežno vajo, ki so se je udeležila vsa domača prostovoljna gasilska društva in tudi gasilci...

Zanimivosti / ponedeljek, 27. avgust 2012 / 07:00

Jubilej gasilstva v Podblici

Podblica - Prostovoljno gasilsko društvo (PGD) Podblica je pred kratkim praznovalo šestdesetletnico na igrišču pred podružnično šolo v Podblici. Ob jubileju so slovesno prevzeli novo vozil...

GG Plus / ponedeljek, 27. avgust 2012 / 07:00

Vaš razgled

Gorenjska / ponedeljek, 27. avgust 2012 / 07:00

Oktobra podrli občinsko stavbo

V občini Žirovnica bodo zgradili nov večnamenski objekt, v katerem bo prostore dobila tudi občinska uprava. Do junija prihodnje leto bo občina gostovala v prostorih Elektra.