Marinka Mikelj in Zorica Pervanja zaradi predčasne vrnitve nista bili preveč jezni, čeprav sta menili, da ta ni bila potrebna. (Foto: Matic Zorman)

"Zlahka bi ostali še en dan"

Slovenski turisti, ki so se na poziv vlade predčasno vrnili iz egiptovskih letovišč ob Rdečem morju, so prepričani, da so se njihove počitnice brez potrebe skrajšale za en dan.

Zgornji Brnik - Na poziv slovenske vlade se je v petek v Slovenijo predčasno vrnilo okoli 140 slovenskih turistov, ki so v organizaciji turističnih agencij Kompas in Palma letovali v egiptovskih letoviščih Šarm el Šejk in Hurgada. Čeprav veseli zaradi ponovnega snidenja z domačimi, pa je bila večina nezadovoljna zaradi prisilnega skrajšanja njihovih počitnic ob Rdečem morju. Vsi tudi pričakujejo, da jim bo nekdo povrnil denar za neizkoriščen del aranžmaja.

Vladni poziv k evakuaciji je Urški in Anžetu Jekovcu iz Cerkelj za en dan skrajšal poročno potovanje v Šarm el Šejku, je med čakanjem na pristanek letala Adrie Airways na brniškem letališču pojasnila Urškina mati Marija Anžič. »S hčerko sva bili po telefonu ves čas v stiku, in kot mi je razlagala, tam ni bilo nobenih problemov,« je pojasnila Marija. Njene besede je potrdila tudi hčerka, vidno nezadovoljna zaradi prezgodnje vrnitve v hladno domovino: »Povsem brez potrebe smo se morali vrniti že dan prej, nobenih težav nismo imeli, počutili smo se varne.«

Zaradi predčasne vrnitve pa nista bili prav nič jezni upokojenki Zorica Pervanja iz Kranja in Marinka Mikelj iz Milj. »V Šarm el Šejku je bilo povsem mirno, le na izlete nismo hodili. Če ne bi iz Slovenije sprejemali zelo čudnih sporočil o dogajanju v Kairu, sploh ne bi vedeli, kaj se dogaja. Zaostrenih razmer nismo občutili, nobene povečane nevarnosti ni bilo videti, tudi domačini so nam zagotavljali, da je tam vse varno,« je povedala Zorica.

»Panika je bila odveč, predčasni odhod pa povsem nepotreben. V Hurgadi sem se počutil varno, je pa res, da je bilo pri domačinih čutiti napetost, slabo energijo,« pa je povedal Ljubljančan Andrej Bohinc, ki pričakuje, da bo dobil povrnjen denar za enodnevno skrajšanje dopusta ob Rdečem morju. Da bo vlada držala obljubo ter turističnima agencijama povrnila nastale stroške zaradi predčasne evakuacije slovenskih turistov, računajo tudi v Kompasu in Palmi. Nekaj Slovencev se je kljub vsemu odločilo, da v Egiptu še ostanejo, saj letujejo s tujimi agencijami ali pa v lastni režiji. Slovenija je namreč edina država, ki se je odločila za izselitev svojih državljanov iz turističnih krajev v Egiptu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / / 07:00

Slovesno v Mavčičah za sto let gasilstva

Mavčiče - Prostovoljno gasilsko društvo Mavčiče letos praznuje stoletnico delovanja. Osrednji dogodki v počastitev jubileja - slavnostna seja je bila pred dobrim tednom dni - so...

Objavljeno na isti dan


Tržič / sreda, 5. september 2007 / 07:00

Baronica daruje za Tržičane

Elizabeta Ortner Born bo poklonila iz družinskega premoženja 22 tisoč evrov za reševalno vozilo v Tržiču.

Radovljica / sreda, 5. september 2007 / 07:00

Zaplet s spomenikom

V Kamni Gorici so nameravali odkriti spomenik rojaku Matevžu Langusu, vendar za postavitev v bližini Langusove kapelice niso dobili soglasja zavoda za varstvo kulturne dediščine.

Kranj / sreda, 5. september 2007 / 07:00

Odprli katoliški vrtec v Stražišču

Nove prostore Baragovega vrtca je blagoslovil kardinal Franc Rode. V dveh oddelkih je enaintrideset otrok, starih od enega do šest let.

Kamnik / sreda, 5. september 2007 / 07:00

Eko tržnica na tradicionalnem sejmu

Motnik - V Motniku so v nedeljo organizirali že 23. Motniški sejem, ki pa je bil letos v znamenju eko tržnice in odprtja nove kolesarske poti od Vasenega do Motnika. Kot je poved...

Kamnik / sreda, 5. september 2007 / 07:00

O šolah bo odločala stroka

Kamnik - Kamniška občinska uprava je pred zahtevno nalogo in težko odločitvijo, ali namesto pretesnih in dotrajanih osnovnih šol Frana Albrehta in Toma Brejca v mestu na novo zgr...