Kronika tedna
Priljubljeni Cime žrtev izsiljevanja?
Na ljubljanskem sodišču poteka obravnava o domnevnem izsiljevanju priljubljenega nogometaša Sebastjana Cimerotića. Od nekdanjega reprezentanta naj bi namreč menedžer Dušan Djurić po prestopu v južnokorejski klub Incheon United leta 2005 (vreden naj bi bil dva milijona evrov) z grožnjami skušal izsiliti 150 tisoč dolarjev nagrade za posredovanje, poročajo slovenski mediji. Tožilstvo v obtožnici navaja, da naj bi Djurić med drugim Cimerotiću dejal, da »mu bodo v nasprotnem primeru polomili noge in da bo dal denar, četudi ga bo treba ubiti«, grožnje pa naj bi nogometaš prejemal tudi po SMS sporočilih. Ker se je zaradi groženj počutil ogroženega, se je Cime, ki je pri navijačih veljal za kralja preigravanj, obrnil na Slovensko policijo. Djurić – živi v Rusiji - je obtožbe zavrnil. Kot je pojasnil, je nogometaš z njim podpisal pogodbo o zastopanju, čeprav zaradi neplačanih pristojbin nima uradne licence Fife za nogometnega menedžerja. Ko mu je uredil prestop v Južno Korejo, ga je prosil, naj mu nakaže okoli 100 tisoč dolarjev za posredovanje, ker je bil tak dogovor s korejskim klubom, a mu je Cimerotić po SMS-sporočilu odgovoril, da denarja ne daje lopovom. Cime po drugi strani navaja, da mu je prestop uredil Srb Fahrija Šekularac, ki mu je za opravljeno delo tudi plačal.
Želel ustrahovati, ne ubijati
Na ljubljanskem sodišču so zaradi poskusa uboja začeli soditi 28-letnemu Dejanu Benkiću, ki naj bi septembra lani v bližini zavetišča za brezdomce v Kočevju večkrat zabodel osemnajstletnega Jasmina Brajdiča, ki je po navedbah tožilstva preživel le zato, ker je obtoženemu pravočasno ubežal. Benkić, sicer odvisnik od trdih drog, je razložil, da je želel oškodovanca med prepirom z nožem le prestrašiti, nikakor pa ne ubiti, a ga je pod vplivom drog začel zabadati. Po mnenju sodnega izvedenca psihiatra je bil obtoženi v usodnem trenutku bistveno zmanjšano prišteven.
Minuli teden ena smrtna žrtev
Slovenske ceste so minuli teden (od 17. do 23. januarja) terjale eno smrtno žrtev (v Kranju), so sporočili z Generalne policijske uprave. Na Gorenjskem so v tem obdobju policisti obravnavali še trideset drugih prometnih nesreč, v katerih se je ena oseba huje, pet pa lažje poškodovalo. Zaradi vožnje pod vplivom alkohola so gorenjski policisti do streznitve pridržali štirinajst voznikov. Najvišja izmerjena vrednost alkohola je bila 1,75 mg/l. Letos je na slovenskih cestah umrlo že sedem oseb (lani dve), na Gorenjskem pa eno smrtno žrtev.