Zaljubljena v televizijo

Tokrat smo vedno nasmejano Sanjo Grohar srečali na Bledu, v vlogi povezovalke, ob odprtju novega salona Poročna zvezda. Obenem je nekdanja misica, ki ima izkušnje tako z modnih brvi kot tudi oblikovalske, po nekajmesečnem premoru posnela novo pesem z naslovom Ogenj.

»Pesem Ogenj je naredil Martin s Hrvaškega, isti producent, ki je delal tudi priljubljeni Črni dež. The One pa je produkt Španije. Ljudem pa je najbolj ostal v spominu ravno Črni dež. Vesela sem, da sva z Martinom znova sodelovala, čeprav sodelovanja niti nisva prekinila, le vmes sem jaz odšla v Španijo. Nabralo se je tudi že kar nekaj pesmi in je predlagal, da počasi naredimo zgoščenko. Pri pesmi Ogenj mi je zelo všeč melodija, besedilo zanjo pa je napisala Nina Maurovič Blatnik iz Caric. Slučajno, ker sem na Facebook napisala, da sem brez navdiha, in če kdo napiše besedilo. Samo naslov sem vedela. Ponavadi besedila pišem sama. Oglasila se je Nina in z besedilom zadela že prvič.«

 

Kdaj pa računate na zgoščenko?

»Nekje do konca leta 2011. Vem, da za ustvarjanje dobrega cd-ja rabiš čas. Že samo za nastajanje ene pesmi smo recimo porabili dva meseca, ker sem morala na Hrvaško, kjer smo snemali spremne vokale …«

 

Kaj pa videospot za Ogenj?

»Žal je pri nas danes zelo malo televizij, ki vrtijo spote. Ga sicer načrtujemo, se dogovarjamo.«

 

Pevska kariera je še vedno na prvem mestu. Kaj je potem na drugem?

»Na drugem mestu sta televizijsko voditeljstvo in oblikovanje. Do konca decembra je bila še TV Tuba, kako bo naprej, bomo še videli. Ne vem, zaljubljena sem v televizijo. Že od Bomboniere naprej na televiziji Paprika, ko je potekalo vodenje oddaje v živo.«

 

Za letos je že kakšna ponudba za voditeljstvo?

»Ja, vendar bom o tem lahko govorila nekje februarja.«

 

Vidimo, da se tudi pri vodenju prireditev dobro znajdete.

»Navajena sem pač odra. Čeprav je pri meni resnično pevska kariera na prvem mestu, potem televizija, kot sem že rekla, pa linija jeansa …«

 

Ko ste že omenili jeans: preizkusili ste se tudi v vlogi modne kreatorke. Kako pa je sedaj s tem?

»Dobro. Odzivi na prvo predstavljeno kolekcijo jeansa so dobri. Prodaja se v Mariboru, v Ljubljani, prek spleta. Za Španijo pa dogovori še potekajo.«

 

Kaj pa moška linija? Na modni reviji smo spoznali ženske modele.

»Tudi moško linijo jeansa smo predstavili – v enem izmed časopisov, vendar je takoj pošla. Še manj modelov sem si zamislila, ko se jo bom znova lotila, bom verjetno delala na novo.«

 

Ste še razpeti med Slovenijo in Španijo?

»Sedaj sem večinoma v Sloveniji. Bila sem precej leteča in svoje kariere nisem mogla 'peljati' tako, kot sem si zamislila. Na primer: sem šla v Španijo, pa so mi tu odpadli nastopi, zavrniti sem morala določene stvari, tako da sem se odločila in sem se osredotočila sedaj na Slovenijo.«

 

So vas lani povabili v slovenskega Big Brotherja slavnih?

»Ja.«

 

Ste zavrnili povabilo?

»Povabili so me, vendar sem jim takoj povedala, da sebe bolj vidim v komentatorski vlogi. Tu ne mislim na Ninino vlogo, temveč kakšen drug šov. Pač se ne vidim ravno kot tekmovalka v Big Brotherju. V osnovi me ne vleče. Če pa bi se že odločila za sodelovanje v hiši, pa temu ne bi bil vzrok denar, ker je zelo relativno, kdo na koncu v tem šovu zmaga – ponavadi moški. Morda bi se odločila bolj zato, da pokažem, da sem normalno, preprosto dekle.«

 

Kaj pa družinsko življenje?

»S tem mislite otroka? Zaenkrat o njem še ne razmišljam, ker se predobro poznam. Ko bom enkrat imela otroka, potem bom stoodstotno posvečala čas njemu in si ne želim, da bi bil otrok razpet med kariero. Tako da se posvečam sedaj bolj karieri in bi ta čas rada najbolje izkoristila. Ko bom mami, bom pa mami.«

 

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Cerklje na Gorenjskem / petek, 25. junij 2021 / 21:26

Pozdrav Sloveniji v Adergasu

Adergas – Občina Cerklje in Kulturno-umetniško društvo Pod lipo Adergas v soboto, 26. junija, v Adergasu organizirata osrednjo občinsko slovesnost ob dnevu državnosti in 30. obletnici razglasitve i...

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / ponedeljek, 1. januar 2018 / 20:39

Predsednik Pahor obiskal jeseniško porodnišnico

Jesenice - Do poznega popoldneva se je v dveh gorenjskih porodnišnicah na prvi dan v novem letu rodilo kar sedem novorojenčkov: štirje v Kranju in trije v Jesenicah. Prvi je bil deček iz Kranja, ki...

Slovenija / ponedeljek, 1. januar 2018 / 15:29

Novo leto po svetu

Zadnjič smo videli, kako različno po svetu praznujejo božič. A kljub razlikam ima praznovanje skupni imenovalec – božič sam. Enako je pri novem letu. Razlike so velike, a povsod gre za dejstvo, da je...

Zanimivosti / ponedeljek, 1. januar 2018 / 15:24

Pravljica na Bledu

Ne, ni bila Vojna zvezd v najnovejšem delu Poslednji jedi niti ni šlo za kakršnokoli samopoškodovanje, ker nekdo ni dobil kremne rezine. Na Bledu smo bili na tradicionalni potopitvi zvona, ki so jo...

GG Plus / ponedeljek, 1. januar 2018 / 15:07

(Ne)znani Slovenci

»V umetniških krogih sta bila znan in priljubljen par Anica in Emilijan Cevc, oba izjemna poznavalca umetnosti in varuha kulturne dediščine, neutrudna raziskovalca spomenikov in pobudnika številnih...

Kronika / ponedeljek, 1. januar 2018 / 14:53

Trčila je v hišo

Žiri – V torek popoldne je na Jezerski ulici v Žireh 72-letna voznica osebnega vozila trčila v stanovanjsko hišo. Aktivirani so bili gasilci PGD Škofja Loka in PGD Dobračeva. Gasilci PGD Dobračeva...