Balinarji Lokateksa Trate so se naslova prvakov veselili skupaj z županom Mihom Ješetom (levo) ter najzvestejšimi navijači.

Tračani prvaki brez poraza

Balinarji Lokateksa Trate so brez izgubljene tekme obranili naslov najboljše ekipe v državi, drugega mesta so se prvič v zgodovini veselili balinarji kranjske Planine Ribnikar AS, na tretje mesto pa so se uvrstili balinarji Radovljice Alpetourja.

Trata pri Škofji Loki – Z zadnjim krogom se je minulo soboto končalo tekmovanje v balinarski super ligi. Tekma na traškem balinišču, na kateri sta se za slovo od letošnje sezone pomerili ekipi Lokateksa Trate in Planine Ribnikar As in se je končala v prid gostiteljev z rezultatom 18 : 4, pa ni več odločala o ničemer, saj so Ločani že pred več kot mesecem po točkah ušli vsem zasledovalcem. Vso sezono niso namreč niti enega dvoboja izgubili, skupaj so zbrali šestdeset točk in obranili sloves najboljšega slovenskega moštva. Pokal za naslov državnih prvakov so namreč dobili drugič zapored, skupaj pa jih imajo že sedem. »Iskrene čestitke za sezono brez poraza, iskrene čestitke za nov naslov državnih prvakov, saj vem, da tega brez truda vseh vas ne bi bilo. Želim vam, da bi še naprej ostali tako dobro moštvo in da bi se še velikokrat lahko skupaj veselili,« je ob slovesnosti pri predaji pokala prvakom dejal novi loški župan Miha Ješe, ki balinarje kot predstavnik glavnega sponzorja spremlja že vrsto let.

»Za nas je vsak naslov državnih prvakov lep rezultat, zelo veseli pa smo, da nam je to uspelo ob letošnjem praznovanju petdesete obletnice kluba. Imamo močno ekipo, ki je očitno pri nas brez konkurence, teže pa je uspeti v evropskem pokalu državnih prvakov, kjer si prav tako želimo poseči v vrh. Letos nam proti močnim Italijanom to žal ni uspelo, čeprav smo dobro igrali. Upam, da nam bo uspelo prihodnje leto, ko bo ekipa še močnejša, saj smo prav te dni podpisali pogodbo z odličnim mladim balinarjem Tadejem Premrujem, ki je sedaj igral za Krim. Seveda v moštvu ostajajo naši glavni aduti na čelu z Veharjem in Sofronijevskim,« je povedal predsednik BK Lokateksa Trata Bojan Buden.

Ob Ločanih, ki so letos nastopali v postavi: Uroš Vehar, Damijan Sofronievski, Miha Tomše, David Šircelj, Dejan Smeh, Dejan Mlinar, Jure Štancar in Roman Bence (del sezone tudi Jure Kozjek), so se odlične uvrstitve, naslova podprvakov, ki so ga osvojili z 39 točkami, veselili tudi balinarji kranjske Planine Ribnikar As. »V državnem prvenstvu smo bili že trikrat tretji, nikoli pa še nismo posegli više. Tako je drugo mesto največji uspeh našega kluba. Vesel sem tudi, ker smo na prvih treh mestih v državi letos Gorenjci, saj so v našem balinanju kar nekaj časa prevladovali Primorci. Za našo ekipo pa lahko rečem, da je po letih zelo pisana, saj je najmlajši član star 15 let, najstarejši pa 42. Žal v Kranju nimamo primerne pokrite dvorane in tako že nekaj let kot domačini igramo na Trati. Seveda si želimo, da bi bili kdaj tudi najboljši v državi, kar je cilj vsake ekipe,« je povedal vodja in trener ekipe Planina Slavc Dobnikar.

V zadnjem krogu sta se v soboto pomerili tudi ekipi Radovljice Alpetourja in Krima Stikinga, pri vodstvu Radovljičanov z 8 : 6 pa je enemu od domačih igralcev zavrela kri, saj se ni strinjal s sodnikovo odločitvijo, zato je bila tekma prekinjena. S 33 točkami so končno tretje mesto že prej osvojili Radovljičani.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šenčur / torek, 25. junij 2013 / 10:20

Dišalo po krompirju in klobasi

Šenčur - V množici številnih prireditev in veselic, ki so minuli konec tedna popestrile družabno življenje na Gorenjskem, je v Šenčurju potekal tudi tradicionalni dvodnevni Praznik krompir...

Objavljeno na isti dan


GG Plus / ponedeljek, 6. december 2010 / 07:00

Poljane, kdo vas bo ljubil

Gotovo ste že slišali za žalostno usodo stare župnijske cerkve sv. Martina v Poljanah nad Škofjo Loko: leta 1944 so ji (poljanski?) rdeči kmeri zaminirali in zrušili zvonik, leta 1954...

Žirovnica / ponedeljek, 6. december 2010 / 07:00

Svetniki potrdili novo direktorico zavoda

Žirovnica - Žirovniški občinski svetniki so minuli četrtek dali soglasje k imenovanju Maje Zupan z Breznice za novo direktorico Zavoda za turizem in kulturo Žirovnica. Zar...

Slovenija / ponedeljek, 6. december 2010 / 07:00

Zakon o zemljiški knjigi spet v državni zbor

Ljubljana - Državni svet je na izredni seji sprejel veto na novembra sprejeto novelo zakona o zemljiški knjigi. Podpirajo sicer rešitve v zvezi z elektronskim vlaganjem predlogov...

Škofja Loka / ponedeljek, 6. december 2010 / 07:00

Proslava v Dražgošah 9. januarja

Slavnostni govornik bo prvi predsednik Republike Slovenije Milan Kučan.

GG Plus / ponedeljek, 6. december 2010 / 07:00

Moja žena je hladna kot led in mi ne da (4)

Pasti interneta