Umetnik in njegova gostitelja: (z leve) Andrej Ržišnik, Klavdij Tutta in Andrej Perc

Šenčurski Cubis, mediteranski pomol

V četrtek je akademski slikar Klavdij Tutta svoja likovna dela predstavil v novo odprtem razstavnem prostoru v Centru Cubis v Šenčurju.

Dolmeni, menhirji, biki, ciprese, očesa, otočki in drugi v prepoznavnem likovnem nagovoru akademskega slikarja Klavdija Tutte značilni motivni elementi nas tokrat s slikarskih platen pozdravljajo v novi galeriji v Centru sodobnega bivanja Cubis v Šenčurju. Klavdij Tutta, v slovenskem likovnem prostoru eden osrednjih avtorjev mediteranskega pejsaža, je tokrat na ogled postavil dela iz cikla Žuborenje barv, ki obsegajo tako slikarska platna kot barvne skulpture, ter svoje najnovejše slike, ki jih je poimenoval Mediteranski pomoli.

»Avtor je izsušeni kraški svet, značilen za njegove likovne pokrajine, začel povezovati z otočki in morjem. Pri delih iz lanskega in letošnjega leta se je v mislih prestavil na mejo med morjem in kopnim – v pristanišče, na kar nas opozarjajo stilizirane, geometrijsko pravilne oblike pomolov v spodnjem delu kompozicij,« je v nagovoru k razstavi povedal umetnostni zgodovinar dr. Damir Globočnik in dodal, da gre kot vselej za novoustvarjeni likovni svet, za likovni odsev, odraz slikarjevega doživljanja nekega ambienta in ne za upodabljanje konkretne motivike.«

Nov razstavni prostor v prvem nadstropju Centra sodobnega bivanja se v prvi vrsti lepo staplja s siceršnjo usmeritvijo centra, gre namreč za trgovsko in svetovalno ponudbo artiklov, povezanih z bivalnimi prostori in njihovim okoljem. »Klavdij Tutta je umetnik, ki ga poznamo in z njim sodelujemo že dlje časa. Pred leti je tudi že razstavljal v naši poslovni stavbi, zato je bil kar nekako logično, da on odpre tudi naše novo razstavišče, v katerem upam, da bomo sprva postavili vsaj dve tovrstni razstavi letno,« je povedal Andrej Ržišnik iz Skupine Ržišnik Perc. Dela bodo na ogled vsak dan v času obratovanja centra Cubis.

Z razstaviščem je bil zadovoljen tudi umetnik, saj je lahko postavil kar precej del, tudi najnovejša, izmed katerih so nekatera razstavljena prvič. Obiskovalce je nagovoril tudi šenčurski župan Miro Kozelj, zadovoljen, da je Šenčur s tem dobil še eno novo galerijo.

Topli mediteranski motivi, ki iz sebe izžarevajo neko vedrino, življenjski vitalizem in optimizem, bodo »greli« duše obiskovalcev vse tja do konca meseca januarja prihodnje leto.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Komenda / sobota, 24. junij 2017 / 19:20

Bosonogi na Šenturško goro

Podboršt pri Komendi – Pohodniška sekcija Škrjančki Planinskega društva Komenda je pred kratkim organizirala dvanajsti pohod bosonogih iz Jurčkove Dobrave na Šenturško goro pod Krvavcem. Udeležilo...

Objavljeno na isti dan


Jesenice / sreda, 30. januar 2013 / 07:00

Po dveh letih spet smuka na Španovem vrhu

Planina pod Golico - Zavod za šport Jesenice je v soboto zagnal naprave na smučišču Španov vrh v Planini pod Golico. Po informacijah direktorja zavoda Zorana Kramarja je prvi dan...

Kamnik / sreda, 30. januar 2013 / 07:00

Delovati je začela ustanova Mamut Kamnik

Kamnik - Minuli teden so v Kamniku ustanovili Ustanovo Mamut Kamnik, katere osnovni namen je oživiti prizadevanja za postavitev bronaste skulpture neveljskega mamuta. Prototip v...

Šport / sreda, 30. januar 2013 / 07:00

Odlična Žbogar in Klinarjeva

V kranjskem olimpijskem bazenu je konec tedna potekalo državno prvenstvo v plavanju, izkazala sta se zlasti plavalca Gorenjske banke Radovljica Robi Žbogar in Anja Klinar.

Gospodarstvo / sreda, 30. januar 2013 / 07:00

Davčna uprava opominja dolžnike

Ljubljana - Davčna uprava RS (Durs) opominja dolžnike o davčnem dolgu, o tem pa zadnje čase pogosto dobiva različna vprašanja. Kot ob tem pojasnjujejo na Dursu, je namen opomina...

Kronika / sreda, 30. januar 2013 / 07:00

Kje se je policist poškodoval?

Na kranjskem okrožnem sodišču sodijo trojici, ki naj bi avgusta 2009 v piceriji v Škofji Loki poškodovala policista na intervenciji. Ta je zdravniško pomoč poiskal tri dni kasneje.