Umetnik in njegova gostitelja: (z leve) Andrej Ržišnik, Klavdij Tutta in Andrej Perc

Šenčurski Cubis, mediteranski pomol

V četrtek je akademski slikar Klavdij Tutta svoja likovna dela predstavil v novo odprtem razstavnem prostoru v Centru Cubis v Šenčurju.

Dolmeni, menhirji, biki, ciprese, očesa, otočki in drugi v prepoznavnem likovnem nagovoru akademskega slikarja Klavdija Tutte značilni motivni elementi nas tokrat s slikarskih platen pozdravljajo v novi galeriji v Centru sodobnega bivanja Cubis v Šenčurju. Klavdij Tutta, v slovenskem likovnem prostoru eden osrednjih avtorjev mediteranskega pejsaža, je tokrat na ogled postavil dela iz cikla Žuborenje barv, ki obsegajo tako slikarska platna kot barvne skulpture, ter svoje najnovejše slike, ki jih je poimenoval Mediteranski pomoli.

»Avtor je izsušeni kraški svet, značilen za njegove likovne pokrajine, začel povezovati z otočki in morjem. Pri delih iz lanskega in letošnjega leta se je v mislih prestavil na mejo med morjem in kopnim – v pristanišče, na kar nas opozarjajo stilizirane, geometrijsko pravilne oblike pomolov v spodnjem delu kompozicij,« je v nagovoru k razstavi povedal umetnostni zgodovinar dr. Damir Globočnik in dodal, da gre kot vselej za novoustvarjeni likovni svet, za likovni odsev, odraz slikarjevega doživljanja nekega ambienta in ne za upodabljanje konkretne motivike.«

Nov razstavni prostor v prvem nadstropju Centra sodobnega bivanja se v prvi vrsti lepo staplja s siceršnjo usmeritvijo centra, gre namreč za trgovsko in svetovalno ponudbo artiklov, povezanih z bivalnimi prostori in njihovim okoljem. »Klavdij Tutta je umetnik, ki ga poznamo in z njim sodelujemo že dlje časa. Pred leti je tudi že razstavljal v naši poslovni stavbi, zato je bil kar nekako logično, da on odpre tudi naše novo razstavišče, v katerem upam, da bomo sprva postavili vsaj dve tovrstni razstavi letno,« je povedal Andrej Ržišnik iz Skupine Ržišnik Perc. Dela bodo na ogled vsak dan v času obratovanja centra Cubis.

Z razstaviščem je bil zadovoljen tudi umetnik, saj je lahko postavil kar precej del, tudi najnovejša, izmed katerih so nekatera razstavljena prvič. Obiskovalce je nagovoril tudi šenčurski župan Miro Kozelj, zadovoljen, da je Šenčur s tem dobil še eno novo galerijo.

Topli mediteranski motivi, ki iz sebe izžarevajo neko vedrino, življenjski vitalizem in optimizem, bodo »greli« duše obiskovalcev vse tja do konca meseca januarja prihodnje leto.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / ponedeljek, 25. junij 2012 / 07:00

Moški na položajih, ženske v strahu, otroci na češnjah

»Mi je prav žal, ta fant je mrtev.« To so bile besede reševalca iz rešilnega avtomobila, ki jih je po radijski zvezi zaslišala mama, ko je 28. junija 1991 popoldne v dežurni sobi Zdravstvenega do...

Objavljeno na isti dan


Kronika / petek, 27. februar 2015 / 19:03

Nov primer obvodnega posla

Gorenjski kriminalisti razkrivajo vedno nove nezakonitosti pri financiranju menedžerskega prevzema Merkurja. Ta teden so zaradi domnevno nezakonitega obvodnega financiranja ovadili sedem oseb, ki so b...

Kranj / petek, 27. februar 2015 / 18:30

Ob obletnici tudi predavanje

V tem mesecu Društvo za zaščito živali Kranj obeležuje peto leto delovanja, ob zaključku praznovanja pa jutri pripravljajo predavanje o sobivanju otroka in psa.

Razvedrilo / petek, 27. februar 2015 / 16:00

Snežna miss Krvavca

Ljubljansko nakupovalno mesto je praznovalo trinajsti rojstni dan, Televizija Slovenija bo letošnjo Emo gostila jutri zvečer, resničnostni šov Bar prihaja na male zaslone 2. marca ob 20. uri. Snežna m...

Šport / petek, 27. februar 2015 / 14:02

Fak pripravljen, Gregorinova zbolela

Pred biatlonci je svetovno prvenstvo. Na Finsko potujejo v ponedeljek, a brez bolne Teje Gregorin. Cilji so visoki. Domov se želijo vrniti z medaljo.

Kronika / petek, 27. februar 2015 / 14:01

V nesreči umrl 49-letni pešec

Na Koroški Beli se je včeraj ob 15.30 uri zgodila huda prometna nesreča, v kateri je umrl 49-letni pešec, ki ga je povozil tovornjak.